Sfidë realitetit toksik, Kisha ngre kamp për fëmijët e Porto Romanos
11/07/2018 19:57

Vansi është 10 vjeç dhe jeton ngjitur me vendgrumbullimin e mbetjeve urbane të Porto Romanos. Shpesh pas shkolle dhe në kohën e lirë, ai dhe fëmijë të tjerë të zonës shkonin për të grumbulluar kanaçe.

Shkollat pa ngrohje, protestë në Gjirokastër. Bashkia: Nuk bëhet investim për 4-5 ditë të ftohta
21/01 14:34
7 vjet pa drita dhe ujë. Çifti i të moshuarve që jeton me ato që mbledh në kazanet e plehrave
20/01 20:16
Të paguash energjinë me këste
20/01 15:41
Virozat e stinës, fluks fëmijësh te Pediatria e Lushnjes
20/01 11:30
Prodhohen këpucë me lazer, ndihmojnë ecjen te personat e sëmurë me Parkinson
19/01 17:53
Ilaçi përgjegjës për tumore. Shkakton tumore në buzë
18/01 20:06
Qendra e re për “check up”. Mbi 90% e shqiptarëve kanë kryer analizat
18/01 19:57
Jeta mes dëborës
18/01 18:30
Hapen zyrat e reja të Njësisë 14, lehtësi shërbimesh për Astirin, Yzberishtin dhe Unazën e Madhe
18/01 15:26
Në Durrës vijon mësimi
18/01 15:15
Bashkia, në këmbë për studentët. Veliaj: Humbasin ata nga shtyrja e mësimit
17/01 16:48
Wake Up/ Psikologia: Përqafimi në kurikulat e shkollës lufton bullizmin
17/01 13:41
Tregti mes baltës, tregu i Kuçovës rrezikon shitës e blerës
17/01 11:22
Kamëz, pushohen pa paralajmërim sanitaret nëpër shkolla
16/01 20:17
Vlorë, në radhë për pasaportat
16/01 20:15
Antibiotiku i rrezikshëm në farmaci. Ka efekte anësore të pariparueshme
16/01 19:57
Studentët: Duam mësim! Pengohemi në hyrje të universitetit
16/01 15:44
Rikonstruktohet godina 5 në QS, Veliaj: Studentë, përfundoni në kohë vitin
15/01 18:27
Ngujohen edhe studentët e Elbasanit
15/01 17:01
Probleme me mishrat e dhëmbëve, stomatologu këshillon
15/01 10:45