Serbi, zgjidhet qeveria e re
27/07/2012 20:00

Serbia ka zgjedhur qeverinë e saj të re me në krye kryeministrin Ivica Daçiç. Kuvendi ka votuar ekzekutivin me 142 vota pro, ndërkohë që 72 deputetë kanë qenë kundër dhe 26 të tjerë kanë munguar.

Presionet e SHBA-së/ Greqia ndalon ankorimin e çisternes iraniane në portet e saj
22/08 08:05
Produktet Maqedonase/ Kosova merr masa reciprociteti
17/08 05:35
Kryeministrat në Kosovë/ Asnjë nuk e përfundon mandatin
17/08 05:23
“Zhvatja”/ Zoran Zaev: Nuk lejoj që disa kriminelë dhe një pederast të rrëzojnë Qeverinë
14/08 12:27
“Bomba” e drejtësisë në Shkup/Opozita kërkon arrestimin e prokurores speciale dhe kryeministrit Zaev
11/08 13:15
Nga peshkatarët te pasanikët/ Mykonos, ishulli grek ku paraja dhe shampanja derdhen lumë
10/08 22:34
“Zhvatja” Zaev në përgjime/ Fakte të reja për skandalin e Prokurorisë speciale
10/08 20:20
“Zhvatja” cënon integrimin/ Skandali i rëndë në Shkup, në dyshim prokuroria speciale
09/08 16:27
Maqedonia e Veriut refuzon ekstradimin e ish-ushtarit të UÇK-së në Serbi
09/08 16:21
Zhvatje në emër të prokurorisë/ Skandali në Shkup implikon të preferuarën e Mogherinit
08/08 20:21
I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë
07/08 12:34
830 euro dreka në Ohër
07/08 12:21
“Nili” alarmon Greqinë/ Virusi vdekjeprurës rikthehet sërish, 2 të vdekur dhe 25 të prekur
02/08 05:43
Hahn: Tetori shpresëdhënës për Maqedoninë e Veriut
26/07 10:36
Përgjegjësia për Srebrenicën, Gjykata supreme: Trupat holandeze pjesërisht fajtorë
19/07 16:20
Tërmeti i fuqishëm godet Athinën
19/07 16:14
Greqi, betohen deputetët/ Që nga koha e juntës ushtarake parlamenti përbëhet nga 6 parti
17/07 19:07
Lindje-Perëndim: Përse e braktisën grekët Tsiprasin?!
16/07 15:49
Maqedoni, dorëhiqet kryeprokurorja speciale Katica Janeva
16/07 14:44
Përmbytje në Greqi/ Ekspertët: Kjo verë e pazakontë
15/07 13:02