Serbi, përgatitet dialogu me Kosovën: Kisha të mos bëjë presion
17/09/2017 00:00

Zëvendëskryeministrja serbe, Zorana Mihajloviç citohet nga shtypi vendas të pohojë se, pret që Kisha Ortodokse e Serbisë të jetë partnere gjatë dialogut të brendshëm mbi Kosovën, e të mos ushtrojë presion mbi presidentin Aleksandar Vuçiç.

VV hedh serish gaz lotsjellës, Kuvendi boshatiset për herë të dytë
21/03 15:00
Kosovë, ministri i Shëndetësisë: S’ka reformë pa rritjen e pagave
21/03 11:52
BE, mesazh pozitiv Kosovës; Mogherini: Perspektive europiane për Prishtinën
21/03 11:35
Komanda e KFOR-it në Kosovë i kalon një “serbi”
20/03 21:16
Demarkacionin, Haradinaj përplaset me deputetët e VV
20/03 19:45
“Dezertorët e VV”, grupi i deputetëve kërkon drejtimin e Komisioneve
19/03 15:36
Kosovë, kapet mish i skaduar
18/03 15:48
Kosovë, debat për aktivistin e vrarë, konfrontohen deputetët e PDK dhe VV
16/03 21:23
Deklarata e Mitchell për ushtrinë e Kosovës trazon politikën në Serbi
16/03 15:31
“Odiseja” e demarkacionit, Haradinaj: Kuvendi mblidhet të martën
15/03 15:36
Ndahet Vetëvendosje; 12 deputetët e pakënaqur formojnë grup të ri parlamentar
14/03 23:02
Londër, promovohet libri i presidentit Thaçi
14/03 12:46
Kosovë, grevë njëditore e arsimtarëve për statusin
12/03 14:39
Ndihmës/Sekretari i SHBA: Të zgjidhet demarkacioni!
12/03 14:37
Zyrtari amerikan, në Prishtinë një ditë para seancës së demarkacionit
12/03 12:12
Demarkacioni, Veseli: Na mungojnë ende disa vota
09/03 20:41
Vetëvendosje: Opozitë Shpendit!
08/03 13:58
Muzikali për Millosheviç, reagime të ndryshme në Kosovë
07/03 14:51
Përkujtohet Adem Jashari. Vëllai i tij: Pa Shqipërinë, lufta do të ishte e pamundur
06/03 00:35
“Syri i popullit”, merren në pyetje Thaçi dhe Veseli
03/03 15:42