Rruga që të çon në kanal
08/06/2018 14:06

Banorët e disa fshatrave të Rrogozhinës kanë protestuar për rrugën dytësore, 1.5 km të gjatë, të ndërtuar pa standard sipas tyre, pasi ka një hyrje por jo dalje dhe në fund rruga të çon vetëm drejt një kanali.

Bursat ende s’janë paguar; Vonesa justifikohet me procedurat e zgjatura
20/03 22:04
I pastrehu bën gjestin e rrallë. Gjen portofol, njofton të zotin pedagog artesh
17/03 21:01
Sot Dita e Verës në Tiranë; Koncerte dhe aktivitete
17/03 13:54
“Kirurgu” i puseve – Historia e Sheme Marës
17/03 13:14
Festimet për Ditën e Verës, Bashkia e Tiranës publikon kalendarin e aktiviteteve
16/03 15:43
Lindje në moshë të vogël. Shqipëria, nënat më të reja në Europë
13/03 18:14
Shqiptarët lindin më pak, ndikon edhe emigracioni
11/03 21:11
Restaurimi i pallateve; Projekti i bashkisë në bashkëpunim me banorët
11/03 17:29
Alarmi nga leishmanioza. Ka prekur qentë e rrugës, por përmes mushkonjave transmetohet te njerëzit
10/03 20:09
Vlora nis sezonin turistik. Zbarkojnë pushuesit nga Kosova
10/03 16:23
Moti shtyn Ditën e Verës. Në Tiranë festimet të dielën, në 17 mars. Ulje temperaturash dhe shi
10/03 15:42
Shtohen të sëmurët me zemër, shkak jeta sedentare dhe kequshqyerja
09/03 22:04
Gruaja që i mbijetoi dhunës. Historia e nënës me katër fëmijë
08/03 20:35
Sot dita e mësuesit; Përkujtohet në Korçë 132 vjetori i “Mësonjëtores”
07/03 23:04
“Taken by Albania”, videoja që promovon Shqipërinë me një apel për Liam Neeson
03/03 20:38
Fushata e mbjelljes së pemëve vazhdon edhe në Gjirokastër
03/03 14:29
Në punishten e skulptorit 83-vjeçar, që ka bërë bustet e figurave të kombit
03/03 13:58
Tradita e artizanëve të Korçës. Punimet me dorë, gjithmonë shumë të kërkuara
02/03 20:09
30 vite pa dritën e syve
25/02 20:52
10 mijë fidanë të rinj, në parkun e Liqenit të Vaqarrit
24/02 17:18