Rriten dëmshpërblimet për të dëmtuarit në aksidente rrugore
11/07/2018 14:46

222 të vdekur dhe rreth 2 mijë të plagosur, ishte bilanci i aksidenteve rrugore të ndodhura gjatë 2017-ës në Shqipëri. Kjo kategori personash dhe familjarët e të dëmtuarve janë përfitues të sigurimit pasuror mbi jetën, që mbulohet nga kontratat e sigurimit të detyrueshëm të sektorit të transportit.

Vërshimet e Vjosës, ndërtohen 5 argjinatura në Mifol
18/11 14:37
Rreziku nga plastika. Shkencëtari i klonimeve tregon si duhet të kujdesemi
17/11 20:03
Po raportonte direkt për ndeshjen, tifozët skocezë surprizojnë “live” gazetarin e Top Channel
17/11 15:47
Para nisjes drejt Shkodrës, skocezët bëjnë donacione për fëmijët autikë
17/11 15:37
Pa Koment – Në Korçë nisi dëbora
17/11 15:23
Protezat, peng i tenderit. Dështon blerja e pajiseve, pacientët i blejnë vetë
17/11 15:21
“Gjurmë shqiptare 5”, Kastriotët e panjohur në Itali…
17/11 15:19
Bulqizë, qendrat shëndetësore në gjendje të amortizuar
17/11 15:17
Festa e Çlirimit të Tiranës, Veliaj: Kemi në dorë ta ndërtojmë qytetin
17/11 15:16
Gjysma e bizneseve, pa kupon
17/11 15:14
“Tregtarët nuk japin kupon”
17/11 15:12
Pa Koment – Nis dimri në veri. Reshje bore në Qarkun e Dibrës
17/11 12:22
Festat rritin çmimet. Sivjet, edhe më herët në Elbasan
17/11 12:15
Pa Koment – Operacion antidrogë në Vlorë e Tiranë, arrestohen 5 persona
17/11 11:54
Festa e Çlirimit të Tiranës, Veliaj: Kemi në dorë ta ndërtojmë qytetin
17/11 11:52
Pa Koment – Aksidentohet autobusi me nxënës në Qafë Thanë
17/11 11:46
Bora e parë e sezonit mbulon Dardhën (
17/11 09:23
Gjyqtarët në rihetim, 30 mijë dosje janë stok në Gjykatën e Lartë
17/11 09:21
Presidenti Meta dekreton ministër të Brendshëm Sandër Lleshin
17/11 09:18
Parashikimi i Motit 17 Nëntor 2018
17/11 09:16