Rrëfehet e mbijetuara e dhunës. I shpëtoi ferrit bashkë me vajzën
28/06/2018 19:52

“Kishim një thikë në kuzhinë dhe kishte për detyrë sa herë që pinte, ta merrte e të më kërcënonte me fjalët: ta pres fytin”.

Te Drejtësia, në shitje edhe detyrat e studentëve
19/02 20:21
Elton Ilirjani kundër martesës dhe adoptimit të fëmijëve në çiftet homoseksualë: Nuk e bëj dot rolin e nënës!
19/02 18:13
Tradita korçare, në shitje. Shtëpitë e vjetra braktisen për shkak të emigracionit
19/02 15:39
Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares; Më e mira e shkollës në Divjakë
18/02 15:39
Gjysmëshekulli mekanik, 67-vjeçari: Zanatçiu vdes në këmbë
17/02 20:56
Çmimi i ilaçeve do të ulet me 5%
17/02 20:05
Një pemë te liqeni edhe nga Anxhela Peristeri
17/02 14:08
Në shtëpinë tonë/ Infeksionet urinare dhe vaginale, mjekja: Kujdes nga tualetet e lokaleve
14/02 11:44
Fëmijët, mësim pasdite për shkak të rikonstruksionit në mes të vitit shkollor
13/02 20:45
Sport në Parkun Olimpik. Të rinjtë garuan në futboll e basketboll
12/02 20:22
Mjekët, protestë kundër dhunës. Një ditë më parë u keqtrajtua mjeku i Infektivit
11/02 20:47
Adoleshentët, alkool dhe drogë; Koalicioni i prindërve, mësuesve dhe komunitetit për të luftuar fenomenin
10/02 19:58
“1 në 4 vajza dhunohen”, studimi: Fenomeni i ka rrënjët e thella në familje
10/02 13:04
Open/ Historia tragjike e 13-vjeçares në Kavajë; Si nisi abuzimi nga djemtë
07/02 21:42
Historia tragjike e 13-vjeçares në Kavajë; Si nisi historia
07/02 21:34
Mbyllet greva në Universitet. Pedagogët vendosin të rikthehen në mësim
06/02 19:53
Prindërit: Të zbardhet ngjarja. Në shkollën e Kavajës, Avokati i Popullit nis një verifikim
06/02 19:52
Abuzimet e të miturve fshihen. Thirrja e psikologëve: Mos i viktimizoni për së dyti!
05/02 16:10
Universitetet nisin mësimin, dekani i Shkencave Sociale del kundër bojkotit
04/02 17:09
Në shtëpinë tonë/ Rëndësia e vaksinimit të fëmijëve
04/02 11:32