Ristani përgjigjet për “dosjen ruse”, paraqitet në prokurori për të dhënë shpjegime
18/06/2019 21:06

Pastrim parash dhe falsifikim dokumentacioni, këto janë dy akuzat që rëndojnë ndaj Arben Ristanit, ish-Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, për çështjen e kontratave të lobimit. Në dalje të Prokurorisë së Tiranës, Ristani deklaroi se akuzat ndaj tij janë nxitur dhe organizuar politikisht.

Top News – Abuzimet me fëmijët/ Shahini-të mos cenojmë viktimat
04/06 16:43
Pandemia pengon pelegrinët Elbasan, përkujtohet Shën Joan Vladimiri, mungojnë sllavët
04/06 16:39
Një maturante boksiere/ 18 vjeçarja nga Vlora që nuk e ka lënë stërvitjen në muajt e pandemisë
04/06 16:38
“Zgjedhorja”/ Rama: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE …
04/06 16:21
Top News – SHBA për Shqipërinë/ Fond 5.5 milionë dollarë
04/06 16:19
Edicioni Informativ, 4 Qershor 2020, Ora 15:00
04/06 16:15
Reforma zgjedhore ka ngecur/ Ambasadorët në aksion për të bindur opozitën
04/06 16:04
Top News – ‘Drejtësi për Jameson’/ Njerku vret fëmijën 2 vjeç
04/06 15:41
Pallati po anohet në Durrës, banorët: Ka lëvizur 41 centimetra
04/06 15:40
Inertet hidhen rrugëve/ Depozitohen në Xhafzotaj mbetjet e shembjeve në Shijak
04/06 15:35
Top News – Rama shpjegon reformën/ Debati, teknologjia dhe administrata
04/06 15:35
Emigrantët kërkojnë të votojnë/ Peticion për të detyruar politikën të bëjë ndryshimin
04/06 15:32
Top News – Gjermani: Paketë stimuluese shumëmiliardëshe për ekonominë
04/06 15:31
13 të infektuar në 24 orë/ Shumica në Tiranë, por një rast edhe në Krujë e Shkodër
04/06 15:31
Pasojat e mungesës së vitaminës D/ Mjekët: shqiptarët kanë mungesë të madhe në organizëm
04/06 15:30
Top News – Kreu i ri i KLSH/ Meta propozon Arben Shehun
04/06 15:20
Top News – Shembet pallati i VIP-ave/ Durrës, ishte dëmtuar nga tërmeti
04/06 15:02
Dhunimi i të miturës/ Rama: Kështu si po sillemi do kemi zero denoncime…
04/06 15:00
Top News – Maqedoni e Veriut/ 120 të prekur me covid-19 në 24 orët e fundit
04/06 14:58
Grabiti rreth 100 mijë lekë tek një pikë kredidhënie në Korçë, arrestohet 25-vjeçari
04/06 14:52