“Rishpikja” e tualetit, Bill Gates befason në panairin në Kinë
06/11/2018 13:41

Filantropi miliarder dhe themeluesi i “Microsoft”-it, Bill Gates i kishte duart plot teksa u ngjit në skenë në Pekin, ku edhe tregoi një kavanoz me jashtëqitje njerëzore.

Erdogan pritet nga Putini: Zonë sigurie “turke” në veri të Sirisë, siç sugjeruan SHBA
23/01 20:04
Kongresi votë paralajmëruese Trumpit, mbështetje NATO-s
23/01 14:19
Tajvan, mbyllen dyqanet që shesin ilaçe popullore
22/01 14:13
Studimi kinez: Ajri i ndotur sjell trishtim
22/01 13:57
Pakt i ri Francë-Gjermani. Traktat miqësie që hap rrugën për reforma në BE
22/01 11:18
Një afroamerikane demokrate për presidente të SHBA
21/01 20:08
Zbulohet “plani B” për Brexit. May: Të shmangim katastrofën “pa marrëveshje”
21/01 19:59
FMN rishikon parashikimet: Rritja globale ngadalësohet
21/01 19:22
Spanjë, përpjekje për të shpëtuar dyvjeçarin 70 metra nën tokë
21/01 17:31
Ekonomia kineze ul ritmin e rritjes
21/01 17:30
Gjermania, rekord azilkërkuesish të dëbuar. Shumica, në Itali
21/01 16:59
Punësimi i emigrantëve, gjermanishtja vendoset kusht
21/01 16:52
Francë, zjarr në resort. Dy viktima e 22 të lënduar
20/01 21:10
Meksikë, shkon në 71 numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit
20/01 14:27
Dy vite në Shtëpinë e Bardhë, Trump nis gjysmën e dytë si president
20/01 14:25
Tjetër stuhi dëbore godet SHBA-të, paralajmërohen 115 milionë banorë
19/01 22:21
Përcillet për në banesën e fundit kryebashkiaku i Gdanskut
19/01 19:46
Spektakli i kandilave, sensibilizim për pasojat e ngrohjes globale
19/01 17:55
Prodhohen këpucë me lazer, ndihmojnë ecjen te personat e sëmurë me Parkinson
19/01 17:53
Takimi i dytë Trump – Kim, nga fundi i shkurtit
19/01 13:31