Rinis gjyqi për CEZ, dy çekë akuzohen për dëmin 5 mln euro
26/06/2018 15:25

Pas më shumë se katër muajsh zvarritje, herë për mungesë të avokatit dhe herë për mungesë të Prokurorisë, në seancë e së martës ka rifilluar procesi gjyqësor ndaj dy ish-drejtuesve të CEZ, Josef Heisek dhe Jan Ivan, të cilët akuzohen për mashtrime me pasoja të rënda në vendin tonë.

Biznesi i vogël në TVSH
25/09 15:24
Taksat që ndryshojnë nga 1 janari, TCH zbulon draftin e qeverisë
25/09 15:06
Turistët, 27% më shumë në gusht
25/09 12:36
Zyrtarizohet kërkesa për Eurobond
24/09 15:27
Si lindi koncesioni i pompave
23/09 16:26
“Call center” tek Tatimet. Për çdo detyrim dhe gjoba, individët lidhen me administratën
22/09 16:19
Koncesioni i dytë i karburanteve. Zyrtarizohet tenderi për kontrollin e pompave
21/09 16:52
Qeveria merr 500 mln euro borxh
20/09 15:23
Energji nga dielli, për impiantin e Akërnisë në garë 6 kompani
19/09 15:39
Euro “godet” buxhetin, të ardhurat u rriten më pak
19/09 15:11
Rrugë të reja me pagesë, Gjiknuri: Do të varet nga kostot e mirëmbajtjes
18/09 15:13
Rrugët, 682 milionë dollarë më tepër. Elbasan-Tiranë dhe Rruga e Kombit, kostot u shtuan në ndërtim
17/09 19:36
OSHEE: Në sezonin e verës u përgjysmuan ndërprerjet e energjisë
15/09 20:34
Ahmetaj, letër autoritetit mbikëqyrës: Largoni kumarin!
13/09 15:08
Përplasje për taksat e bixhozit, Presidenti: U lehtësua kumari. PS: Meta gabon
11/09 20:13
“Kazinotë” shkelin ligjin; Parregullsi me moshën dhe personat problematikë
11/09 15:17
Rrëzohet dekreti i Metës për lojrat e fatit
10/09 15:01
Nafta dhe benzina më shtrenjtë. Në qershor çmimi u rrit me 5.6 përqind
08/09 16:10
Shembja në Tiranë-Elbasan, do “hajë” 3 milionë euro
05/09 15:45
Koncesionet morën 5.1 mld lekë, Ahmetaj: Rënia e euros, efekti negativ
04/09 15:46