Restaurohet qendra historike e Vlorës, ndërhyhet në 68 objekte
18/01/2019 13:00

Plot 68 është numri i objekteve në restaurim, për zonën historike të qytetit të Vlorës. Projekti pritet të përmbyllet vetëm me restaurimin e objekteve në sezonin turistik të këtij viti, ndërsa më pas do të vijohet edhe me restaurimin e rrugicave të zonës historike.

Korçë, tradita e poçarisë trashëgohet edhe te të rinjtë
26/04 12:37
Bletët në ballkon. E moshuara kultivon edhe perime organike në qytet
26/04 12:31
Vrasja e vëllezërve Bilali në Shkodër, arrestohen dy persona
26/04 12:22
Wake Up/ At Grigor Pelushi: Shoqëria në këtë vigjilje Pashke të kthejë sytë tek shpresa
26/04 11:35
Parashikimi i Motit 26 Prill 2019
26/04 09:11
Protesta e opozitës bllokoi mijëra vetë në trafik, qëllohet një drejtues mjeti në Tiranë
26/04 00:32
Basketboll, Teuta në finale. Tirana ndal Gogën
25/04 15:45
Kryeministri i kujton kodin penal Bashës dhe Kryemadhit: Burg kush prish zgjedhjet
25/04 15:41
Panairi i poçarisë/ Artizanët ekspozitë para Katedrales Ringjallja e Krishtit
25/04 15:39
Përgatiten vezët e Pashkëve
25/04 15:34
Nis Reforma Zgjedhore. Opozita e re, marrëveshje me mazhorancën
25/04 15:31
Ringritja e Kushtetueses. Kandidatët e parë, brenda muajit maj
25/04 15:26
Kujdesi për ushqimin. Çfarë po hamë? Reagojnë qytetarët
25/04 15:25
Wake Up/Monitorimi: Kopshtet jashtë standardit, infrastruktura rrezikon fëmijët
25/04 13:49
Wake Up/ Përparim Kabo: Emrat e fëmijëve nga serialet televizive cënojnë identitetin
25/04 12:55
Trajnimi i rojeve të plazhit
25/04 12:52
Kultivimi i qepës/ Vazhdon shitja me çmim të lartë
25/04 12:48
Vdekja e 25-vjeçares në sallën e lindjes, familjarët para spitalit
25/04 12:40
Gjobiten kabllorët për pirateri/ AMA: Sekuestro dhe gjoba deri në 50 mijë dollarë
25/04 12:37
Plaçkitësi para gjyqit. 42-vjeçari shqiptar po gjykohet në Londër
25/04 12:21