Rama kërcënon pedagogët: Të mos shkojmë në prerje kokash
14/02/2018 15:20

Duke marrë shkas nga vonesat e fundit për pagat e pedagogëve, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me senatin e Universitetit të Tiranës, ku nuk munguan batuta deri për “prerje kokash”, nëse problemet me të cilat haset universiteti nuk gjejnë zgjidhje.

Dëme nga tërmeti në Vlorë, mbi dhjetë shtëpi të dëmtuara
20/05 21:57
Nuk ka kërkim shkencor; Studimi për Universitetet: Shqipëria e fundit në rajon
20/05 20:55
Poçari i fundit i Elbasanit
20/05 20:51
Rehova, fshati që hap dyert për turistët dhe kërkon zhvillimin
20/05 20:48
Hojet e bletëve në Lezhë; Në panair produkte nga Shqipëria, Kosova e Presheva
20/05 20:45
Kemi makinat më të vjetra në rajon
20/05 19:46
Të pushkatuar pa gjyq, ngjarja që tronditi Dibrën në 1946, një natë para konferencës së Pezës
20/05 19:41
“Vettingu, jo në drejtimin e duhur”; Hartuesi i reformës: Politika të rishikojë zbatimin e saj
20/05 16:28
Thirret në Prokurori gazetari i përgjimit
20/05 15:55
Në Lalz priten pishat e “mbillet” betoni
19/05 20:15
Policia reagon pas dy ditësh: Enea nuk u rrah. Kishte ankth, i dhamë “diazepam”
19/05 19:54
“Më rrahën që të pranoja krimet”
19/05 19:42
Një muaj, zjarri toksik. Vazhdon djegia e plastikës nën rrënojat e Everest
19/05 15:26
Intervista me Albert Veliun, gazetari Jetmir Olldashi pranon autorësinë
19/05 15:15
Hetimi për Agron Xhafajn, Prokuroria e Krimeve të Rënda bashkon dosjet
19/05 15:12
Reagimi kundër dhunës, në Tiranë solidaritet por asnjë protestë
19/05 15:10
Dhuna në komisariat, qytetarët e Korçës: Është e papranueshme
19/05 15:06
Enea Ftoj/ Identifikohen policët e dhunës, në qeli policia nuk ka kamera
19/05 15:03
Përfundojnë hetimet për “Balerinën”
19/05 14:56
Parashikimi i Motit 19 Maj 2018
19/05 09:16