Rama, ftesë dhe akuza opozitës. Bën bilancin e qeverisjes në Asamblenë Kombëtare të PS
06/01/2018 15:34

Në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste Kryeministri Rama deklaroi se Shqipëria është në strategjinë e zgjerimit të Bashkimit Europian që do publikohet në shkurt. Por, sipas kryeministrit vendi ynë mund të mos marrë hapjen e negociatave për anëtarësim nëse opozita PD –LSI bllokon zbatimin e reformës në drejtësi. Kryeministri i bëri thirrje Lulzim Bashës të punojë për Shqipërinë Europiane.

PS-PD, beteja e re; përplasje për rregullat e reja për arrestimin e deputetëve
18/01 15:19
Institucionet e drejtësisë, opozita voton për ndërtimin e komisionit
18/01 15:11
Efektet e Vettingut, eksperti amerikan: Vitin e ardhshëm drejtësia pastrohet
17/01 15:04
Basha: Rama, pengesa e fundit për integrimin e vendit
17/01 15:02
Institucionet e drejtësisë, opozita nuk voton komisionin e përbashkët
17/01 14:53
Kompensimi i të përndjekurve, reagimi i PD për mundësinë e ndërprerjes
17/01 14:18
Opozita për KLP e KLGJ, Basha: Aleati ynë kundër krimit, reforma në drejtësi!
16/01 15:34
Nuk ka kompromis për institucionet e drejtësisë
16/01 15:27
Sesioni i ri parlamentar nis me përplasje, PD-LSI: Të ndryshojë Kushtetuta
15/01 21:36
Komisioni i Ligjeve nis të martën procedurat për KLGJ dhe KLP
15/01 15:36
PD në Prokurori: Dorëzuam dokumentin që provon bashkëpunimin Tahiri-Habilaj
15/01 14:26
Protesta e opozitës; Basha në Vorë, thirrje për pjesëmarrje masive
14/01 18:16
Rama për protestën: Barrikadë për të dëmtuar Shqipërinë
14/01 18:02
Kryemadhi: Shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit
13/01 14:11
Basha: Korrupsioni nuk nisi nga radhët, por nga koka politike e policisë
13/01 14:02
Hahn i përgjigjet “Syriza”-s: Tekstet shkollore, çështje dypalëshe Shqipëri-Greqi
12/01 19:34
Basha në Lushnje: Kriza ekonomike po ndihet në çdo familje
12/01 15:24
Basha: 27 janar, mesazh kundër kapjes politike të drejtësisë
11/01 15:48
PD kërkon dorëheqjen e Gramoz Ruçit
11/01 15:08
Protesta e opozitës, Basha thirrje për pjesëmarrje
10/01 19:04