Pylli Sodës, kosh mbeturinash/ Pas sezonit veror, pushuesit lënë pas ndotjen e madhe
16/10/2019 12:33

Pylli i Sodës vijon të jetë një kosh gjigant mbeturinash. Edhe pse sezoni turistik ka mbaruar dhe pushues nuk ka më, në plazhe dhe në lokale gjurmët e një katastrofe mjedisore nuk janë lënë pas sidomos në Pyllin e Sodës.

Kosovë/ ​Hapja e kufijve ajror dhe tokësor, vendoset në javën e ardhshme
30/05 14:06
Përgatitjet në Vlorë/ Hotelet bëhen gati, por paqartësi për autorizimin
30/05 13:23
Sot në “Gjurmë Shqiptare”/ Mashtrimi serb me objektet e kultit të krishterë në Kosovë
30/05 13:23
Hapja e plazheve/ Hotelet që bëhen gati për të pritur pushues
30/05 13:18
Reforma, afati drejt fundit/ Kuvendi ka kohë deri në 30 qershor
30/05 13:18
23 raste të reja/ 16 në tiranë, mes tyre dy mjekë. 2 në Mat,2 në Lushnjë,1 në Durrës,1 në Librazhd
30/05 13:09
Covid-19 edhe në Librazhd/ Infektohet tregtari i këpucëve
30/05 13:09
Smajlaj i kthehet stërvitjes/ Del nga izolimi sportisti. Tani stërvitet në Tiranë
30/05 13:00
Drejtoresha e Tatimeve: Brenda 5 qershorit aplikoni për pagat e luftës së punonjësve
30/05 12:42
Top News – 23 raste të reja në 24 orë / 9 % e stafit mjekësor të infektuar
30/05 12:25
Si u sekuestruan 195 kg kanabis në një kamion, 4 në pranga
30/05 12:09
Breshëri dëmtoi të mbjellat/ Fermerët në Lushnjë kërkojnë vlerësimin e dëmit
30/05 11:57
Top News – Fundjava pa kufizime/ Por nuk dilet nga zonat e kuqe
30/05 11:43
Top News – Reforma zgjedhore/ Numërimi mbrapsht për finalizimin
30/05 11:27
Covid-19/ 23 raste të reja, dy prej tyre personel mjekësor
30/05 11:25
Ambasada amerikane: Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj
30/05 10:20
Top News- Emërimet në Kushtetuese/ Draftraporti i Komisionit të Venecias
30/05 01:17
Top News – Digjet peshkarexha/ Porto-Romano, shpëton ekuipazhi
29/05 22:56
Top New – Basha takim me njësinë 8 ‘biznesi i vogël pa pagë lufte’
29/05 22:45
Top News – “Kryqëzohet” Ardi Veliu/ Sulmoi nënën e minorenit të dhunuar
29/05 21:00