“Pulitzers”, Weinstein nderon “NYT” dhe “NY-er”
16/04/2018 21:43

“The New York Times” dhe “The New Yorker” kanë fituar së bashku çmimin “Pulitzer” për shërbimin më të mirë publik gjatë kësaj të hëne, për zbulimin e skandalit të Harvey Weinstein, mes raportimeve që galvanizuan edhe lëvizjen “#MeToo” nëpër rrjete sociale, duke i dhënë një rëndësi kombëtare e ndërkombëtare ngacmimeve seksuale në vendin e punës.

Ish-avokati i Trumpit, drejt një burgu që “do t’i kthejë lirinë”
13/12 15:48
Erdogan nuk i ndahet Gulenit
13/12 14:33
Francë-Gjermani bashkojnë forcat kundër trafikut të armëve në Ballkan
13/12 12:57
Treni përplaset me lokomotivën në Turqi
13/12 12:53
Personazhi i vitit, revista “Time” shpall Khashoggin e kolegët e tij
12/12 12:14
Protesta për arsimin në Francë
12/12 11:54
Merkel e pret jashtë, bllokohet dera e automjetit të Theresa May
11/12 20:09
Jelekverdhët nuk binden! Një pjesë, të pakënaqur nga lëshimet e Macronit
11/12 20:04
Berlin, “bum” turistësh në tregjet e Krishtlindjeve
11/12 14:57
Australia do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit
11/12 14:52
May, takim me liderët e BE-së pas shtyrjes së votimit të Brexit
11/12 12:04
Projekti ambicioz i Milanos pas “Pyllit vertikal”, 3 mln pemë deri në 2030-n
10/12 20:42
Ndryshimet klimatike, investitorët: Bota përballet me një krizë epike financiare
10/12 20:39
Mungesa e votave, kryeministrja britanike tërhiqet nga plani i saj për Brexit
10/12 20:37
“Britania mund ta tërheqë Brexit-in në mënyrë të njëanshme”
10/12 15:46
Lindje/ Perëndim – Kur flet populli, “jelekë-verdhët” e Francës
10/12 14:37
Brexit, May: Rrëzimi i propozimeve të mia, sjell kaos
10/12 09:56
Protestat në Francë; Macron organizon takime për situatën
10/12 09:53
Liderja e re e CDU-së: Me mua, Merkel është e sigurtë
09/12 21:49
Princesha japoneze, frikë për të ardhmen si Perandore
09/12 21:47