Publikohet raporti final/ OSBE: 20 rekomandime për 30 qershorin
05/09/2019 08:45

OSBE ODIHR publikoi raportin final të zgjedhjeve lokale në Shqipëri dhe problematikën e shfaqur në një dokument me 34 faqe. “Zgjedhjet lokale të 30 qershorit u mbajtën me pak kujdes për interesat e elektoratit. Opozita vendosi të mos marrë pjesë, dhe qeveria vendosi të mbajë zgjedhje pa të.

E rëndë në Krujë/ Vriten 2 vëllezër, ja dyshimet e para
05/06 01:40
Reforma ka ngecur/ Opozita pa përgjigje, ambasadorët në aksion për ta bindur për marrëveshjen
05/06 01:37
Edicioni Informativ, 5 Qershor 2020, Ora 00:00
05/06 01:35
Shpërthim i fuqishëm në Vlorë! Akoma nuk dihet vendndodhja. Policia në kërkim…
04/06 22:43
Top News – Politikanë e sportistë/ Meta dekreton ligjin për pensionet
04/06 21:43
Top News – Kalon Eurobondi/ Kuvendi e presidenti gjejnë gjuhën
04/06 21:43
Top News – Pranimet në universitete/ Qeveria shpall kriteret e reja
04/06 21:11
Top News – Fluturimet nga Turqia/ Rikthehen me 40 shtete në qershor
04/06 21:08
Top News – Kuvendi i Kosovës/ Komision hetimor për pandeminë
04/06 20:28
Top News – Bisedimet Serbi-Kosove/ Lajçak, në qershor në Prishtinë
04/06 20:27
Edicioni Informativ, 4 Qershor 2020, Ora 19:30
04/06 20:24
Maqedonia rikthen izolimin/ Ka rritje masive të numrit të të prekurve nga koronavirusi
04/06 20:21
Reforma zgjedhore ka ngecur/ Ambasadorët në aksion për të bindur opozitën
04/06 20:20
Top News – SPAK “rrëzon” OFL/ 48 pasuri, sekuestro e paligjshme!
04/06 20:19
Top News – Pasaportat e skaduara/ Të vlefshme deri në fund të vitit
04/06 20:17
Hoti merr detyrën/ Kurti nuk e priti në ceremoni
04/06 20:12
Protesta për “fëmijërinë e vjedhur”/ Qindra persona marshojnë pas përdhunimit të 15 vjeçares
04/06 20:09
Subvencionet për fermerët/ Bletërritësi e nisi me pak koshere & sot ka 200 pas mbështetjes nga AZHBR
04/06 19:57
Fëmijët që s’lejohen në shkollë/ Me ligj arsimi është i detyrueshëm deri në 16 vjeç & ka penalitetet
04/06 19:56
Plehrat e Durrësit shkojnë në Sukth/ Banorët hidhen në protestë kundër masakrës mjedisore
04/06 19:55