Protestë nga bizneset e vogla në Vlorë, bllokohet rruga
20/04/2018 20:33

Shoqata e biznesit të vogël në Vlorë ka protestuar kundër përfshirjes në skemën e TVSH-së. Protesta e biznesit të vogël është zhvilluar paraditen e të premtes në ambientet para prefekturës dhe drejtorisë së tatimeve Vlorë, ndërsa protestuesve u është bashkuar edhe dega e PD-së Vlorë.

Raporti kritik i KLSH: Borxhi 72%, detyrime të prapambetura, tejkalim të huamarrjes
13/10 20:16
Masa të reja antievazion. Nuk mbyllet biznesi pa shlyer çdo detyrim
11/10 15:14
Taksat që kërkon biznesi: Të gjithë në TVSH. Taksë luksi për vilat në bregdet
11/10 15:03
Mbyllen bastet e kazinotë, Ahmetaj shpjegon çfarë do të ndodhë me të papunët
11/10 12:11
Bastet, 9.000 të papunë. Mbyllja eviton kostot e rënda sociale, goditet pastrimi i parave
10/10 15:12
Parashikim më i lartë për rritjen ekonomike
09/10 15:43
Taksë e re për koncesionet. Do të aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve
08/10 15:39
Nis importi i energjisë. 9,3 milionë euro janë tenderuar për të
07/10 15:44
Tkurret pasuria e shqiptarëve, shkak normat e ulëta të interesit
06/10 16:03
OSHEE kundër paneleve diellore
05/10 15:53
Çmimet e ndryshme të naftës
05/10 15:35
Ja taksat që ulen në 2019-ën…
05/10 15:29
“Pagat nuk na janë rritur”
04/10 16:06
“Ekonomia do rritet 4%”, BB e përmirëson parashikimin për Shqipërinë
04/10 15:57
Ulje e tarifave celulare, AKEP: Nga 1 dhjetori, 17% më pak
04/10 15:53
Pezullohet koncesioni i pompave
04/10 15:15
Ahmetaj flet për Eurobondin: Investitorët kanë besim
04/10 12:22
Telekom Albania: Serbët në Tiranë për të marrë leje, qeveria i refuzon
03/10 15:35
Borxhi 500 mln euro, si do përdoren paratë e blera me eurobond?
03/10 15:10
Ekonomia shqiptare, në test. Të martën, dalja në tregjet ndërkombëtare për eurobondin
01/10 20:08