Protesta në 27 janar, opozita takime me bazën për strategjinë politike
09/01/2018 15:36

Mesditën e 27 janarit opozita do të udhëheqë përballë kryeministrisë protestën kundër qeverisë Rama. Pas takimeve me aleatët, kreu demokrat, Lulzim Basha mblodhi grupin parlamentar dhe drejtuesit e PD-së në rrethe për organizimin e protestës. Prej muajsh opozita bashkohet rreth një kërkesë, largimin e qeverisë Rama, dhe krijimin e një qeverie antimafia

Rama: Një tjetër ditë e humbur
12/12 22:34
Themelimi i PD, Basha: Kjo parti i ka rrënjët te protesta popullore
11/12 20:12
Ambasadori i BE-së, Soreca: Qeveri-opozitë, pakt për Kodin Zgjedhor
09/12 20:16
Unaza e Re, Basha: Arta Marku mbron aferën korruptive
09/12 20:07
Rama fton studentët në dialog nga Facebook-u
09/12 19:15
Basha drejton gishtin nga Gjiknuri: Ishte në SHBA kur u themelua kompania fantazmë
08/12 20:27
Kryemadhi: Lëvizja studentore, një leksion për të gjithë
08/12 19:02
Dita e Rinisë, Berisha: Prej 4 ditësh kemi një dhjetor të dytë
08/12 13:01
Vajza e Azem Hajdarit: Gati të lë mandatin, të bashkohemi me studentët
08/12 12:59
“Bashkohuni në protesta”; Thirrja e kreut të PD, Basha dhe kryetares së LSI
07/12 15:41
Marku, si paraardhësit; Ndërhyn në dosjet e vartësve, edhe pse reforma u garanton pavarësi
06/12 20:10
Vetting-u, pas Venecias. PD do të jetë në Kuvend për votimin e nismës
06/12 19:54
Basha: Rama po i nxjerr jashtë banorët në dimër
06/12 19:26
Afatet kushtetuese, ja kur rrezikohen mandatet për deputetët e opozitës
06/12 15:47
Top Story/ Lufta e klaneve në Partinë Socialiste dhe roli i Fatmir Xhafajt
05/12 22:03
Top Story/ Lidhjet e fshehta të Fatmir Xhafajt me botën e biznesit
05/12 21:52
Top Story/ Kush është vëllai nga nëna i Fatmir Xhafajt, i cili ka përfituar miliarda nga fondet publike
05/12 21:49
Top Story/ Fatmir Xhafaj krijoi klanin e tij në Partinë Socialiste
05/12 21:44
Top Story/ PD akuza për Xhafajn, ndryshoi ligjin për ekstradimin që të favorizonte të vëllain
05/12 21:37
Top Story/ “Fundi i Marrëzisë” që i dha fund marrëdhënieve politike Xhafaj-Tahiri
05/12 21:33