Prokuroria kërkon arrestimin e Saimir Tahirit
19/10/2017 00:00

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kërkon Kuvendit autorizim për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit.  Në njoftimin zyrtar thuhet se aktualisht janë duke u kryer hetime për një grup kriminal që ka trafikuar sasi të mëdha kanabisi.

Kokaina/Xhafaj-prokurorisë: Thërrisni Bashën dhe Berishën.
21/03 15:35
KQZ zbardh paratë e PD
20/03 20:21
Mogherini: Negociata pa kushte për Shqipërinë
20/03 19:40
Vakancat në Kushtetuese, 20 kandidatë për të zgjedhurin e Kuvendi
20/03 14:31
Rovena Gashi, në listën e kandidatëve për dy vendet bosh në Kushtetuese
19/03 21:14
“Deti” me grekët, Ilir Meta jep autorizimin
19/03 20:24
Nis nga puna komisioni “Tahiri”, diskutimi i parë për rregulloren
19/03 14:47
Meta: Mirëkuptim për çështjen çame. Marrëveshja për detin të mos kalojë “vijat e kuqe”
18/03 15:47
“Tahiri”, Basha: Presion politik për të mbyllur çështjen, Prokuroria të hetojë
17/03 15:15
Financimi rus, Balla: Lulzim Basha të ndiqet penalisht
17/03 15:05
Basha mbledh kryesinë e degës PD Lezhë
17/03 13:44
Nga po shkon LSI? Lesi: Koalicion me PS. Manjani: Ta ndajë qartë, vetëm me PD
16/03 20:32
Ambasadori britanik: Nuk komentoj akuzat për financimet ruse
16/03 20:27
LSI-së i ikin këshilltarë, lëvizjet në Belsh dhe Fier
16/03 15:13
Balla i kujton opozitës Gërdecin dhe lobimin
16/03 09:57
Basha-Ramës: Ti refuzon të takosh njerëzit, ke humbur kontaktet me popullin
15/03 15:10
Mocioni me debat, Rama: Skema e ndihmës ekonomike do të vazhdojë
15/03 12:17
Qeveria mblidhet në Elbasan, Rama: Tiranë-Elbasan gropa e një marrëzie të shkuar
13/03 21:24
Shënim nga Top Channel/ Ku i gjejnë partitë paratë?
13/03 19:43
Kryemadhi rikthehet me “çizme”
13/03 15:48