Prokurorët, të mbingarkuar. Nga 210 dosje, duhet të zgjidhin dy çështje në një ditë
09/11/2018 15:21

Në një kohë kur presioni ndaj prokurorisë, për të intensifikuar punën kundër kriminalitetit dhe korrupsionit, sa vjen dhe rritet, si nga publiku dhe institucionet e vendit, ashtu dhe nga ndërkombëtarët, Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur duke kërkuar shtim të numrit të personelit.

Tërmeti/ Jo vetëm fjalë, Marin Mema tregon se ka nisur puna për ndërtimin e banesave të para
12/12 19:49
Basha në Durrës, sulmon Dakon: Buxheti është i shqiptarëve, nuk është as i oligarkëve, as i Edi Ramës
12/12 19:47
Nis restaurimi i pallateve/ Inxhinierët tregojnë si po ndërhyhet në kolonat e dëmtuara
12/12 19:47
Dita kur u krijua PD/ Ish themeluesit: Të mos përsëriten gabimet e së shkuarës
12/12 19:38
Dërgohet në gjykatë dosja kundër Lulzim Bashës, kryeopozitari akuzohet për “falsifikim dokumentesh”
12/12 19:32
Tërmeti rrit qiratë/ Në Tiranë gjithmonë e më pak shtëpi të lira
12/12 19:15
Mësuesit në grevë/ Kosovë, nesër dy orë protestë
12/12 15:59
Ekspertët izraelitë, inspektime në Durrës/ Ja çfarë është e rëndësishme në ndërtimin e mureve
12/12 15:51
Debate për ligjin e mediave online/ Deputetët: Të zbardhen financimet politike për portalet
12/12 15:31
Nis shkatërrimi i konvikteve/ U dëmtuan rëndë edhe në universitetin e Kamzës
12/12 15:26
Përvjetori i Normales së Elbasanit/ Shkolla që nisi funksionin 110 vite më parë
12/12 15:21
Lejet e ndërtimit për 5 ditë/ Qeveria lehtëson procedurën për rindërtimin pas tërmetit
12/12 15:21
Hetimet për tërmetin/ Në Durrës janë mbledhur dosjet e pallateve të dëmtuara
12/12 15:08
Tërmeti trondit turizmin/ Operatorët: Anulim të prenotimeve për vitin e ri
12/12 14:59
Kaos dhe dhunë/ 100 avokatë mësyjnë në spital, vdes një 70-vjeçare
12/12 14:45
Konviktet e dëmtuara/ Dëme te Mjekësia por edhe në Kamëz
12/12 13:16
Hetimet për tërmetin/ Në Durrës janë mbledhur dosjet e pallateve të dëmtuara
12/12 13:16
Rama në familjen Meçja: Vdekja zgjedh dhe shpeshherë zgjedh më të mirët
12/12 12:52
“Thërriste: Gjyshiiiii”/ Humbi gruan, vajzën dhe mbesën, Ajet Meçja rrëfen momentet e tmerrit
12/12 12:47
“Po gruaja ime?”/ Humbi bashkëshorten, Fatmir Gjana kujton ç’ndodhi më 26 nëntor
12/12 12:44