Programet bërthamore iraniane
12/11/2014 00:00

Rusia ka bërë publik planet e saj për të ndërtuar reaktorë të rinj bërthamorë në Iran. Sipas agjencisë ruse të lajme “Ria-Novosti”, do të ndërtohen 8 reaktorë të rinj “për përdorimin paqësor të energjisë atomike”.

SHBA/ Fotoja shokuese, përsëritet ‘Alan Kurdi’
26/06 19:04
Merkel deklaron se mund të tërhiqet për kreun e BE
26/06 18:55
Pranon krimin i dyshuari kryesor, për vrasjen e politikanit Lübcke
26/06 18:19
Francë/ Vapa mbyll shkollat, temperaturat shkojnë në 40 gradë
26/06 16:21
Konkurrenca nga shitjet online. Fillojnë uljet më herët në Paris
26/06 14:59
Temperaturat e larta pushtojnë Europën, përfitojnë prodhuesit e akullores
26/06 14:34
Francë/ Shpallet restoranti më i mirë në botë, shefi nga Argjentina
26/06 13:52
San Francisko qyteti i parë në SHBA që ndalon shitjen e cigareve
26/06 10:32
Mjerimi i fëmijëve emigrantë/ SHBA, 250 të mitur pa higjenë në qendrat pritëse
26/06 10:29
Kina vjedh fjalëkalimet/ Sulme kibernetike ndaj kompanive ndërkombëtare
26/06 10:18
Rriten tensionet mes Greqisë dhe Turqisë
26/06 07:22
Mallrat në BE/ Etiketa të njëjta, shije të ndryshme
25/06 22:38
Erdogan nuk thyhet: Nuk kemi pse të marrim leje
25/06 22:15
Hakerat sulmojnë NASA-n me një minikompjuter 35 dollarësh
25/06 22:09
Këshilli i Europës rikthen Rusinë, zemëron Ukrainën
25/06 21:19
Studim për sportistet/ Spinaqi në listën e dopingut!
25/06 21:02
“Ferri” drejt Europës. Në Francë, Gjermani, Belgjikë po merren masa kundër vapës
25/06 18:37
Koleksioni mbi një milion libra, në bibliotekën më moderne në botë
25/06 18:35
Rregullat e reja të emigrimit; Nga 1 Janari, më e lehtë të punosh në Gjermani
25/06 18:30
SHBA sanksione të reja Iranit/ Teheranit do t’i bllokohet pasuri me vlerën e dhjetëra miliarda dollarëve
25/06 10:49