“Politika do dëmtojë ekonominë”, parashikimi i “FITCH” për Shqipërinë
04/07/2018 20:53

Gjiganti ndërkombëtar i financave “Fitch” vlerëson përmes degës së tij “BMI Research” se, tensionet politike në Shqipëri mund të dëmtojnë ekonominë.

Lleshi si Vitore Tusha, dy rastet e ngjashme mes Ramës dhe Metës
12/11 22:27
Buxheti i mbrojtjes. Qeveria e prezanton në bazën e NATO-s në Kuçovë
12/11 12:42
Negociatat e anëtarësimit në BE, “screening” për kapitullin e drejtësisë, luftës ndaj krimit e trafiqeve
11/11 16:01
“Shqiponja” në hyrje të Tiranës u hoq në kuadër të punimeve të unazës, përplasje Rama-Basha
11/11 15:45
PD, Salianji kërkon burgosjen e Dakos për krim elektoral
11/11 15:42
Rama çon Metën në Kushtetuese
11/11 15:29
Investimet në Vlorë, Rama premton aeroport, stadium, tunel, traget dhe By Pass
10/11 21:31
Meta dekreton “bastet”, ligji i ri mbyll të gjitha lojërat e fatit
09/11 22:57
Rama në Lezhë: Frytet e reformave do i gëzojnë gjeneratat e reja
08/11 21:22
Alibeaj: Edi Rama dhe Vangjush Dako kanë rënë në grackë
08/11 15:11
PD, kusht dosjen “339”: Arrestimi i Dakos, i panegociueshëm
07/11 21:45
Meta kalon në heshtje ligjet
07/11 16:00
Meta dekreton kreun e SHISH-it. Vendimi pas një viti, Bendo shkon në Kuvend
06/11 23:11
Paloka: Lleshi, ushtar i Ramës për të mbrojtur krimin që blen vota
06/11 15:05
Rama çon Lleshin në ministri. Del nga ministria me Xhafajn
06/11 15:02
Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin
06/11 12:25
Loja e shahut Rama-Meta, Bendo dekretohet në krye të SHISH-it
06/11 12:17
Parlamenti voton me 75 vota pro shkarkimin e Fatmir Xhafajt
06/11 12:15
Rama: Pastruam shkollat, jo më mësues që vetëm marrin rrogën
05/11 20:54
Tabaku: Buxheti 2019, lëmoshë për qytetarët
05/11 15:42