“Po ushqehemi me plastikë”/ Alarmi i WWF, nga uji, peshku, birra dhe kripa
15/06/2019 13:57

Rezultati i studimit më të fundit mbi plastikën, i realizuar nga Universiteti i Newcastle me kërkesë të organizatës së njohur mjedisore WWF, është ndoshta një nder më shqetësuesit deri tani: sipas eksperteve, çdo javë ne gëlltisim një sasi plastike që mund të jetë e barazvlefshme me një kartë krediti.

Sot votohet Brexit. Mblidhet parlamenti britanik
19/10 12:38
Mallrat evropiane, hyjnë në fuqi tarifat e reja
18/10 21:58
Konte: BE, gabim historik. Reagime të ashpra ndaj qëndrimit francez për Shqipërinë
18/10 20:50
“Flasin” liderët e BE: Jo negociata për Tiranën e Shkupin
18/10 20:47
‘Jo’-ja e Brukselit, zhgënjim për Maqedoninë e veriut
18/10 20:11
Paralizohet Barcelona, dita e pestë e protestave në rajon
18/10 20:05
Komenti i korespondentit të Europa e Lirë, në Bruksel: Franca, një lojë e humbur
18/10 15:31
Nuk ka “PO” për Shqipërinë/ Debate të nxehta mes liderëve të BE
18/10 15:26
Armëpushim apo ndërprerje e përkohshme e ofensivës?
18/10 14:10
Armëpushim 3 ditor në Siri/ Erdogan merr vendimin pas takimit me zv-presidentin e SHBA-së
18/10 07:54
Marrëveshja për Brexit-in/ Johnson: Sfida e radhës në shtëpi
18/10 07:52
Erdogan pret zv/presidentin e SHBA. Para takimit letra e pazakontë e Trump për presidentin turk
17/10 20:34
Kinë/ Universal përdor teknologjinë e njohjes së fytyrës për të gjithë vizitorët
17/10 18:51
Marrëveshja për Brexit-in, Johnson: Sfida e radhës në ‘shtëpi’
17/10 18:50
‘Blobi’ misterioz/ Nuk ka tru por mund të shërojë veten nëse pritet në dysh
17/10 18:48
‘Shëtitje’ në hapësirë. Për herë të parë, dy femra
17/10 18:47
Ish-roja nazist, para gjyqit në moshën 93-vjeçare
17/10 18:46
Ka marrëveshje për Brexit/ Ekspertët arrijnë të hartojnë dokumentin e dakordësuar
17/10 15:49
Indeksi i barazisë gjinore/ Publikohet në BE, së shpejti edhe në Shqipëri
17/10 12:35
Shifra alarmante/ 400 mijë viktima në Evropë nga ndotja e ajrit
17/10 09:08