“Plani për ringjalljen e Eurozonës, pika ku dështoi Makroni”
14/12/2018 15:24

Nëse Brexit tregoi se të lësh BE-në nuk është e lehtë, siç kishin premtuar euroskeptikët, situata e tanishme e Makronit tregon se besnikëria e plotë ndaj BE-së është po aq e vështirë për t’u mbajtur. Arsyeja është se vetë arkitektura e BE-së është e vështirë si për t’u prishur, ashtu dhe për t’u mbajtur e për t’u reformuar.

Tajvan, mbyllen dyqanet që shesin ilaçe popullore
22/01 14:13
Studimi kinez: Ajri i ndotur sjell trishtim
22/01 13:57
Pakt i ri Francë-Gjermani. Traktat miqësie që hap rrugën për reforma në BE
22/01 11:18
Një afroamerikane demokrate për presidente të SHBA
21/01 20:08
Zbulohet “plani B” për Brexit. May: Të shmangim katastrofën “pa marrëveshje”
21/01 19:59
FMN rishikon parashikimet: Rritja globale ngadalësohet
21/01 19:22
Spanjë, përpjekje për të shpëtuar dyvjeçarin 70 metra nën tokë
21/01 17:31
Ekonomia kineze ul ritmin e rritjes
21/01 17:30
Gjermania, rekord azilkërkuesish të dëbuar. Shumica, në Itali
21/01 16:59
Punësimi i emigrantëve, gjermanishtja vendoset kusht
21/01 16:52
Francë, zjarr në resort. Dy viktima e 22 të lënduar
20/01 21:10
Meksikë, shkon në 71 numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit
20/01 14:27
Dy vite në Shtëpinë e Bardhë, Trump nis gjysmën e dytë si president
20/01 14:25
Tjetër stuhi dëbore godet SHBA-të, paralajmërohen 115 milionë banorë
19/01 22:21
Përcillet për në banesën e fundit kryebashkiaku i Gdanskut
19/01 19:46
Spektakli i kandilave, sensibilizim për pasojat e ngrohjes globale
19/01 17:55
Prodhohen këpucë me lazer, ndihmojnë ecjen te personat e sëmurë me Parkinson
19/01 17:53
Takimi i dytë Trump – Kim, nga fundi i shkurtit
19/01 13:31
Rruga e tezgave me libra; Tregu më i vjetër në Kajro, por e ardhmja është e pasigurt
19/01 13:27
Akuza të reja ndaj Trump: Ka udhëzuar avokatin e tij që të gënjejë Kongresin
19/01 13:26