Përkujtohet zbarkimi në Normandi, që çoi në çlirimin e Europës nga nazizmi
05/06/2019 16:58

Mbretëresha britanike Elizabeth II iu është bashkuar udhëheqësve botërorë, përfshirë presidentin amerikan Donald Trump dhe Kancelaren gjermane Angela Merkel, për të shënuar operacionin më të madh në histori, që çoi në përfundimin e Luftë së Dytë Botërore.

Nga një iniciativë studentore në 250 mijë protestues në shesh. Kërkohet dorëheqja e kryeministrit
24/06 10:01
Përfundon numërimi, kandidati i opozitës fiton bashkinë e Stambollit
24/06 09:44
Trump i shkruan letër, Kim Jong Un: Do ta marrë në konsideratë atë që shkruhet
23/06 12:57
SHBA, sulm kibernetik Iranit/Jashtë funksionit sistemet kompjuterike që kontrollojnë lëshimin e raketave
23/06 12:50
Stambolli rivoton /Përsëriten zgjedhjet për kryebashkiakun e qytetit më të madh në Turqi
23/06 12:45
Kinë/ Të gjithë të magjepsur nga liqeni Erhai
23/06 12:37
Gërmimet e reja në Akropol/Për herë të parë lejohen vizitorët të shohin rrënojat e lashta
23/06 12:35
Të përkulur mbi smartfone, studimi: Pasoja te të rinjtë, u sjell deformim të kafkës
23/06 12:32
I nxehti do përfshijë Europën, temperaturat do të shkojnë mbi 38 gradë celsius
23/06 12:28
Legjenda Mick Jagger rikthehet në skenë pas operacionit në zemër
22/06 16:04
Konkursi për “qenin më të shëmtuar në botë”
22/06 15:59
Protesta në Gjeorgji, qindra të plagosur
22/06 15:39
Policia britanike në shtëpinë e Boris Johnson pas sherrit me të dashurën
22/06 15:35
Trump: Nëse ka luftë, Irani zhduket
22/06 13:14
Trump tërhiqet nga sulmi, mediet në SHBA: Ishte gati të bombardonte objektiva iraniane
21/06 16:22
Kërkohen masa kundër Turqisë/ Greqia dhe Qipro: Të ndërhyjë BE
21/06 16:12
Shkrihet akulli në Himalaje, shkencëtarët: Sinjal shkatërrues
21/06 13:12
Parkinsoni mund të identifikohet 20 vjet përpara shfaqjes së simptomave
21/06 12:57
Anija pa kapiten pritet të bëjë udhëtimin e parë transatlantik
21/06 12:55
Koncert te pallati i Sisit/Rezidenca verore në Vjenë kthehet në skenë
21/06 12:39