Pastrimi i kanaleve në Shirgjan, fermerët presin të shpëtojnë nga përmbytjet
22/05/2019 18:51

Shirat nuk do të vazhdojnë pafund dhe fermerët janë duke u përgatitur për stinën e nxehtë. Në Shirgjan të Elbasanit janë pastruar 16 km linearë kanale vaditëse, duke pritur tashmë stinën e verës dhe vaditjen e tokave bujqësore.

Wake Up/Studimi:Në kampe verore, fëmijët rriten më të lumtur dhe të shëndetshëm
21/06 12:38
Banorët e Fierit ankohen, gropat ekologjike po i rrezikojnë jetën
18/06 05:43
Presion amerikan mbi gjigantin kinez “Huawei”
17/06 21:54
Testohen farat hibride/ Rezistencë ndaj sëmundjeve dhe më shumë prodhim
17/06 16:23
Punime në sezon plazhi/ Te Shkëmbi i Kavajës, vonesa për shkak të lejes nga bashkia
17/06 16:21
“Verë dhe portokalle”/ Spektakli i humorit shkon në Vlorë
17/06 12:34
Çelet me ceremoni festive dhe panaire sezoni turistik në Pogradec
15/06 03:00
Kampet verore në Elbasan, Qendrat i hapin për fëmijët që s’i përballojnë dot me para
14/06 13:08
Katastrofa ekologjike në Zharrëz; Banorët i japin AlbPetrolit projektin e tyre për pastrim
14/06 12:54
“Të gjithë për Korçën”, koncerti i madh maratonë për bamirësi
14/06 03:46
Hajdutët e kishave/ Në pak ditë grabiten disa objekte kulti
12/06 15:58
“Portokalli” në Berat/ Show i humorit argëton qytetarët
11/06 13:27
Vrap, not dhe çiklizëm/ Gërshetimi i tre disiplinave për të dytin vit në tiranë
09/06 20:26
Lutje në kishë për krizën
07/06 20:46
Lista e re e barnave s’është miratuar. Kompanitë farmaceutike përfitojnë nga kursi i këmbimit të euros
06/06 22:13
Nesër nisin provimet. Maturantët do të testohen për njohuritë e gjuhës së huaj
06/06 22:00
Provimet e maturës/ Të premten 36 134 maturantë japin “gjuhën e huaj”
06/06 16:36
Rruga e qeseve drejt detit/ Ndotja në pyllin dhe bregdetin e Semanit jo vetëm nga lumi
06/06 13:25
“Të mjerët” për bamirësi/ Vihet në skenë nga nxënësit në Korçë. Të ardhurat për familjet e Floqit
06/06 13:17
Zhvatja nga spitalet private. Neglizhenca që çoi gruan në vdekje klinike dhe 6 vjet betejë me gjykatën
04/06 20:25