Panik në fluturim! Kabina e avionit mbushet me tym
22/01/2020 19:18

Një avion i Ryanair, i drejtuar për në aeroportin Stansted në Londër, është detyruar të bëjë një ulje emergjence pasi kabina u mbush papritur me tym të dendur. Ndodheshin 169 pasagjerë dhe katër pjesëtarë të stafit në bordin e avionit që ishte nisur nga kryeqyteti rumun, Bukuresht, kur tymi mbushi avionin, pak pas nisjes në fluturim. Avioni, një Boeing 737-800 deklaroi një emergjencë dhe u rikthye në aeroportin Otopeni, ku pasagjerët zbritën në tokë, të trembur por pa dëmtime. Më herët, pasagjerët ishin detyruar të prisnin për disa orë për shkak të një problemi me avionin e tyre dhe u desh të gjendej një avion tjetër për ti dërguar ata në Londër. Por edhe ky avion i dytë, pak pas nisjes, u detyrua të kthehej. Tymi kish filluar të mbushte kabinën kur avioni ishte ngjitur në lartësinë e 1.5 km. Vetë pasagjerët e filmuan kabinën të mbushur me tym. Kompania Ryanair, u detyrua kështu të gjente një avion të tretë për ti dërguar pasagjerët në Londër por 20 pasagjerë raportohet se ishin aq të traumatizuar sa që kishin refuzuar të udhëtonin me të. Bukureshti është përballur me temperatura të acarta këto kohë, me mërkurin në termometër nën zero, edhe pse nuk dihet nëse i ftohti ka luajtur një rol në vështirësitë e avionit. Sidoqoftë, një hetim ka nisur për të zbuluar shkaqet e incidentit.

“Pastrohet” Jagermeister, logoja nuk fyen të krishterët
20/02 20:57
Gënjeu Kongresin, 40 muaj burg aleatit të Trump
20/02 20:53
Sulmi në Gjermani, në hetim lidhjet raciste të autorit
20/02 20:31
“Debuton” Bloomberg/ Të gjithë kundër tij në debat
20/02 20:29
Virusi vrasës krijuar në Wuhan, ja profecia në një roman thriller të vitit 1981
20/02 20:26
Videoja prekëse/ Viktimë e bullizmit, 9-vjeçari i lutet nënës ti japë një litar për të vrarë veten
20/02 19:02
20 vite në pushtet, fytyra e Putin “shet” shumë
20/02 18:50
Rrëfimi i të prekurit nga koronavirusi: M’u hap çdo pore e trupit…
20/02 16:27
Ky është ekstremisti që vrau 11 persona në Gjermani, Merkel: Sulmi ishte për motive raciste
20/02 16:16
Ku është Boris? Britanikët të indinjuar me kryeministrin e tyre
20/02 15:56
Kafeneja e vdekjes/ Në Londër ka një vend ku njerëzit thyejnë tabutë
20/02 12:51
Gjermani/ Hapet qendra për njohjen e diplomave për punëtorët e huaj
20/02 12:49
Masakra në 2 lokale në Gjermani, autorit i gjendet në banesë një letër dhe video
20/02 12:45
Presidenti Trump emëron Ambasadorin Grenell në krye të Zbulimit Kombëtar
20/02 12:42
Thyerje e embargos së armëve me Libinë/ Goditet me kundërtank anija shqiptare
19/02 23:40
Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru
19/02 20:00
Viktimat e virusit në Kinë, shkojnë në mbi 2 mijë
19/02 19:45
Inteligjenca Artificiale/ BE prezanton rregullat e reja
19/02 19:20
Jahtet e motorët e ujit, ligj i ri për turizmin detar
19/02 17:12
Putin po planifikon lëvizjen që do ta bëjë të paprekshëm!
19/02 16:41