Panairi i librit “Tirana 2012”
08/11/2012 20:00

Mbi 100 pjesëmarrës, ndër të cilët rreth 30 nga Kosova, Maqedonia e vise të tjera shqipfolëse, do të sjellin botimet e tyre në Panairin e Librit "Tirana 2012" që do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve nga data 14 deri në 18 Nëntor.

Ritet dhe tradita e festës /Si festohet Pashka në një familje katolike në Shkodër
21/04 14:28
“Marie Kraja” ngre siparin, finalja rezervon 4 çmime
20/04 17:20
“Engjëjt e Amerikës”. Vepra ngjitet në skenën ArTurbina nga regjisori Arben Kumbaro
19/04 16:40
Wake Up/ “Historia e kopshtit zoologjik”, drama që i flet shqiptarit të sotëm
19/04 12:48
Wake Up/ Regjisori, Valmir Tertini rrëfen pse filmi “Vulë” u refuzua nga Kosova
19/04 12:43
Fuqia e petaleve. Ekspozita e krijuar me lule
18/04 15:50
Festivali “Marie Kraja”. Mbushen 20 vite që nga edicioni i parë
16/04 19:50
Amortizimi i Muzeut Arkeologjik të Korçës ul frekuentimin nga vizitorët
16/04 19:18
“Jashtë kufijëve”, Libri i një shqiptari frankofon
15/04 15:48
“Froni i Shpatave”, nis sezoni i fundit. Autori: Finalja, surprizë!
15/04 13:48
Josif Minga, 40 vite krijimtari
14/04 13:12
46 vite në skenë, Fatmir Xhelili, aktori që nisi profesionin si amator
13/04 15:39
Wake Up/ Skënder Sherifi sjell kujtimet e rinisë në vargje
12/04 13:09
Wake Up/ “Amore Mio” nga Ori Nebijaj
12/04 13:04
Wake Up/ Nipi i Adem Jasharit, ekspozitë në New York
12/04 13:03
Wake Up/ “Salome” tragjedia që provokon me seksualitet dhe trondit emocionalisht
10/04 12:39
Festivali “Vaçe Zela”. Të rinjtë konkurrojnë në qytetin e lindjes së këngëtares
10/04 09:22
Një foto për çdo poezi. Promovohet “Pasqyra”, kushtuar grave
09/04 15:37
Në Shtëpinë Tonë/ Muzeu Historik i Shkodrës, njëri nderë më të bukurit në Shqipëri
09/04 11:39
80-vjetori i Vaçe Zelës. Flasin familjarët e këngëtares së madhe shqiptare
08/04 15:51