Pallati i pabanueshëm në Laç/ Familja e strehuar në Shëngjin, kryefamiljari fle në makinë, poshtë shtëpisë
15/12/2019 11:49

Lin Kalthi jeton në pallatin 128, në lagjen numër 4, në qytetin e Laçit. Tërmeti i bëri të pabanueshme shtëpinë. Familja e tij përbëhet nga pesë pjesëtarë, ku 4 prej tyre janë akomoduar në Shëngjin, ndërsa i zoti i shtëpisë, Lini, nuk është larguar në asnjë moment, pasi prej ditës së tërmetit, ai fle poshtë pallatit në makinë, edhe pse është invalid, nga frika e vjedhjeve. Në të njëjtën situatë është edhe Gjelina, shtëpia e së cilës është vetëm një kat më lart. Kjo godinë, vite më parë ka sherbyer si konvikt, ndërsa deri në momentin e tërmetit kanë qëndruar në të familje me qira. Banorët sot kërkojnë vetëm një përgjigje se çfarë do të bëhet me banesat e tyre.

Top News – Nga Roma në Tiranë/ Ekstradohet një trafikant shqiptar
12/08 14:45
Avokati i sulmuesit në Tushemisht: klienti im ishte në shtëpi. Ka prova
12/08 14:33
Top News – Covid, mungesa e ilaçeve/ Spitali u përgjigjet akuzave të PD
12/08 14:20
Aksident në hyrje të Pogradecit/ Motori përplaset me makinën, një i plagosur
12/08 14:13
Top News – Vrasje, drogë e vjedhje/ OFL, edhe 4 shenjestrat e radhës
12/08 14:04
Top News – Biznesi, pagat e luftës/ Afati për ankesat deri në 25 gusht
12/08 14:03
Top News – Një apel për të rinjtë!/ ‘Zbatoni masat kundër covid-19’
12/08 13:48
Tensionet greko-turke. Athina kërkon angazhim diplomatik
12/08 13:17
Arrestohen sulmuesit e hotelit/ Ishin fshehur me çadër në pyll pranë Pogradecit
12/08 12:55
5 viktima dhe 140 raste të reja/ Një nga Gjirokastra dhe një tjetër nga Tirana
12/08 12:55
Plazhet pa investime/ Në Seman kërkohet infrastrukturë
12/08 12:48
“Bulevardi i Ri”, pistë garash/ Tiranë, banorët të shqetësuar: Ky është stresi i çdo nate: Pa koment
12/08 12:37
Breshëri plumbash në hotelin në Tushemisht/ Pamje nga kamerat e sigurisë: Pa koment
12/08 12:02
Del videoja/ I maskuar dhe me kallashnikov në duar, ja ç’ndodhi më 8 gusht në Tushemisht: Pa koment
12/08 11:38
Top News – Pushimet e shqiptarëve/ ‘Çajnë’ rrethimin, në Turqi e Egjipt
12/08 11:28
Top News – Fatkeqësitë natyrore/ Shqipëria zë vendin e parë në Evropë
12/08 11:01
Top News – Dasmat në kohë pandemie/ Gjobat, policia arkëton mln lekë
12/08 11:01
Top News – Një vit nga Vettingu…!/ Në pritje 510 prokurorë e gjyqtarë
12/08 10:42
Top News – Renea blindon Pogradecin/ 4 në pranga për sulmin në Tushemisht
12/08 10:35
Top News – Emigrantët shqiptarë/ Itali, si të pajiseni me dokumente
12/08 10:34