Pakti grek për emrin e Maqedonisë, Kotzias: Brenda muajit
30/01/2018 11:49

Vetëm disa orë para mbërritjes në Athinë të negociatorit të OKB-së, Matthew Nemetz, ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias ka deklaruar në televizionin publik “ERT” se, qeveria greke është duke përgatitur një pakt të përgjithshëm, që brenda muajit shkurt do t’ia propozojë Shkupit zyrtar për sa i përket të gjithë kontekstit të çështjes së emrit.

Daçiç, kundër ministrit të tij: Putin, dakord me kufirin mes serbëve e shqiptarëve
22/02 15:56
Provokimi i Daçiç: Pengojmë Kosovën të anëtarësohet në INTERPOL e UNESCO
21/02 12:22
Shkup, arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Parlamentit
21/02 09:54
Pirateronte platforma televizive, dënohet me 3 vite burg dhe 200 mijë euro gjobë
19/02 10:11
Të shtunën, protesta kundër Gjukanoviçit në Mal të Zi
15/02 20:09
Trump letër Vuçiç, kërkon njohje të ndërsjelltë
15/02 15:19
Maqedoni e Veriut, 14 viktima të konfirmuara, 7 në gjendje të rëndë
14/02 14:44
Emri i ri i Maqedonisë, OKB ka marrë njoftim zyrtar
14/02 13:24
Rëndohet bilanci i aksidentit në Maqedoninë Veriore
14/02 10:33
Kërkohet dorëheqja e Vuçiç, protestat në Serbi hyjnë në javën e 10
10/02 13:24
Maqedonia e Veriut në NATO, nënshkruhet protokolli
06/02 12:19
“Trepça” në bisedime? Koçijançiç për “VOA”-n: Ne nuk ndërhyjmë
06/02 10:03
Të hënën nis zbatimi i emrit Republika e Maqedonisë së Veriut
03/02 19:06
Tsipras, vizitë dyditore në Turqi. Takim me Erdoganin dhe bisedë për Egjeun
03/02 19:03
Gruevski: Si kalova përmes Shqipërisë dhe shkova në Hungari
03/02 14:48
Haradinaj nuk heq taksën, Vuçiç i ankohet presidentit amerikan për Kosovën
31/01 20:22
Shqip në Parlamentin e Shkupit
31/01 20:08
Maqedoni e Veriut, qeveria flet shqip! Nis ndërrimi i tabelave me emrin e ri
30/01 19:49
Greqia rrit pagën minimale, bëhet 650 euro
29/01 15:08
Niveli i lartë i ndotjes në Shkup, banorët dalin në protestë
27/01 19:38