Pakistan, arrestohet ish-presidenti
20/04/2013 20:00

Policia pakistaneze vuri nën pranga ish-presidentin Pervez Musharaf pas urdhërit të një gjykate vendase e cila e urdhëroi atë të qendrojë dy ditë në arrest shtëpie.

Fshati në Poloni/ Atje ku lindin vetëm femra
17/08 05:31
Koreja e Veriut ndërpret bisedimet me Jugun
16/08 22:51
Festivali i Woodstock/ Nisin festimet e 50-vjetorit
16/08 21:52
Korsika nderon perandorin/ 250 vjetori i lindjes së Napolonit
16/08 21:10
“Friends” në kinema/ 25 vite nga transmetimi vinë seritë më të mira të serialit të njohur
16/08 20:32
Qyteti që po mbytet/ Xhakarta pranë katastrofës
16/08 18:03
Trump do të blejë Groenlandën?
16/08 16:40
Dimër i thatë/ Kili, borë artificiale në resorte
16/08 15:19
Laburistët kundër Johnson, mocion mosbesimi në Parlament për të rrëzuar kryeministrin e ri
15/08 20:33
Frika për recesionin, tronditen tregjet ndërkombëtare pas lajmit për 5 ekonomitë e mëdha
15/08 20:28
Kalon lumin mbi një litar/ Artistja franceze i mahnit të gjithë; përshkon 350 metra
15/08 17:39
Parku në Meksikë, më i miri në të gjithë botën
15/08 17:36
Pemët artificiale/ Zgjidhja ekologjike për qytetet
15/08 17:34
Ngjitja në Everest, Nepali përcakton rregulla të reja për alpinistët
15/08 17:32
2.11 miliardë dollarë për Brooklyn Nets, një shitje rekord
15/08 17:08
Pakistani kërcënon Indinë me “luftë deri në fund”
15/08 16:59
Aktivistja e klimës niset drejt SHBA-së me jaht ekologjik
15/08 07:01
Domingo nën akuzë/ 8 këngëtare e akuzojnë për ngacmim seksual
14/08 20:40
5 ekonomitë e mëdha në rrezik/ Gjermania, Britania, Italia, Brazili dhe Meksika kërcënohet nga recesioni
14/08 20:13
Tragjedia në Itali/ Ura Morandi, një vit më pas
14/08 18:56