“Open”/ Çili: Legjitimiteti i zgjedhjeve u prish rrugës, duhet qeveri tranzitore
18/03/2019 22:33

Henri Çili, themelues i gazetës Liberale deklaroi në Open të gazetares Eni Vasili se opozita ka të drejtë të kërkojë një qeveri tranzitore, pasi ka pasur përgjime të aleatëve që kanë kapur tre vatra të prishjes së zgjedhjeve që duhet të hetohen.

Open – Ngjela, Duka, Hajdari dhe analistet debate për “marreveshjen” Rama-Basha
13/09 09:51
Eni Vasili lexon mesazhin që zbulon Qeverinë ku Basha do të jetë Kryetar Parlamenti…
12/09 23:24
Ka krizë apo nuk ka krizë? Debat për të mos u humbur mes Ngjelës dhe Dukës
12/09 23:09
“Ti vjen i pilotuar dhe na prish bisedën”. Ngjela përplaset fortë me Abilekajn
12/09 23:08
Një forcë e re politike në Shqipëri? Shabani: Nga e shtuna nis një lëvizje e madhe
12/09 23:06
Deklarata e fortë e Rudina Hajdarit në Open: Pakti me Ramën do të sjelle fundin politik të Bashës
12/09 23:04
Abilekaj vendos “në siklet” Hajdarin.Përse thoni se të gjitha përgjegjësitë për krizën i ka Opozita?
12/09 22:45
Ngjela: Basha dhe Rama duan sistemin e vdekjes në politikë, askush nuk do ndryshim
12/09 22:39
Ngjela replikon me Dukën: “Forcën e Parlamentit nuk e ndaloni dot me palma…
12/09 22:32
Duka flet për “marrëveshjen” e përfolur Rama-Basha: Nuk zgjidhet asgjë në rrugë personale
12/09 22:23
Nis sezoni i ri i OPEN. A do të shkarkohet Presidenti Meta?
10/09 09:24
Hazizaj replikon me Bolinon: Kuvendi & Kryeministri e dijnë mirë që nuk e shkarkojnë dot Presidentin
09/09 22:58
Abilekaj paralajmëron një tjetër “darkë ngjalash”. Ka ndryshuar sjellja mes Metës dhe Mazhorancës
09/09 22:58
Milo tregon për herë të parë arsyet se përse nuk e mori përsipër të ndërmjetësonte mes Metës e Ramës
09/09 22:58
Patozi komenton komisionin “Meta”: Teatër, uroj mos të jetë prelud i një marrëveshje okulte
09/09 22:47
A duhej të thërritej mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare? Debat mes Bolinos dhe Hazizajt
09/09 22:41
Çfarë informacionesh për trazira kishte Presidenti Meta? Milo tregon prapaskenat e atyre ditëve
09/09 22:38
Shperthen Ceka: Çfarë ka bërë ky Ulsi Manja? Këtë se njeh njeri, organizoj zgjedhjet në Dibër
09/09 22:36
Ceka bën për “ujë të ftohtë” parlamentarët: Na kanë pushtuar. “Meta bëri akt qytetarie”
09/09 22:35
Nëse do të ishte në Kuvend, ja se si do të votonte Patozi për Metën
09/09 22:35