Nostalgji: “Vlorajt e flamurit” – Premierë, 03 Dhjetor 2019
03/12/2019 16:00

“Nostalgji”, rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. Në të ritë e tij mbase kishte ëndërruar një ngjarje që e mendonte si të pamundur…. Po ja ku ishte tani në shtëpinë e të parëve në Vlorë, 68 vjeçar, me një jetë të pasur mbi supe. A kishte kundërshti dhe inate në derën e Vlorajve? Cilat janë të fshehtat e pathëna të takimeve para shpalljes së pavarësisë? Cila është e vërteta mbi flamurin që mbajti në dorë pasditen e 28 nëntorit, Ismail Qemali? Kishte ardhur moment i mëvetësisë së Shqipërisë. Dukej sikur vetë perendia e kish zgjedhur këtë mjekërbardhë të shpëtonte një popull të tërë. Nuk kishte rrugë tjetër, Shqipëria… ose do të ishte shtet më vete, ose do të shuhej nga faqja e dheut. Të intervistuar: Studiuese Ledia Dushku; Historiani Paskal Milo; Studiuesi Kristo Frasheri; Historiani Artan Puto; Aktori që luan Ismail Qemalin, Fatos Sela. Krijuesit: Autorja Klodiana Kapo; Fotografia Besfort Kryeziu; Post Produksioni Denada Sadiku; Research dhe Arkive Erena Haska; Konsulenti Historian Paskal Milo; Ne rolin e Ismail Qemalit Fatos Sela; Make Up Edmond Lako; Operatore: Nerion Beqiraj, Artan Hasku, Andi Erebara

Nostalgji: “E Diell” me Ismail Kadare, Premierë, 26 Maj 2020
26/05 16:00
Nostalgji: “Emisioni “Déjà Vu” me Tinka Kurti, Premierë, 19 Maj 2020
19/05 16:00
Nostalgji: “Exclusive”: Industria e modës në Shqipëri – Premierë,12 Maj 2020
12/05 16:00
Nostalgji: Emisioni “1001 Pse” -Premierë, 05 Maj 2020
05/05 16:01
Nostalgji: I ftuar në “E Diell” regjisori Dhimitër Anagnosti – Premierë, 28 Prill 2020
28/04 16:00
Nostalgji: Emisioni “Dua Vendin tim”- Premierë,14 Prill 2020
14/04 16:01
Nostalgji: “1001 Pse” – Premierë, 07 Prill 2020
07/04 16:00
Nostalgji:”Deja Vu – Aurel Plasari”, Premierë- 31 Mars 2020
31/03 16:01
Nostalgji: “1001 Pse”, Premierë, 24 Mars 2020
24/03 16:01
Nostalgji: Emisioni “Cabriolet”- Premierë, 17 Mars 2020
17/03 16:01
Nostalgji: Emisioni “Jashtë Bulevardit”: Thesari i shtetit – Premierë, 03 Mars 2020
03/03 16:00
Nostalgji:“Shqipëria Tjetër: Kryeqyteti i Luftës” Tunelet e Çorovodës, strehimi i qeverisë komuniste
25/02 16:00
Nostalgji: “Deja Vu” me Fatos Nano, Premierë, 11 Shkurt 2020
11/02 16:00
Reportazh/ Përkthyesia greke Niki Vavakula në Gjykatën e Selanikut si përkthyese e gjuhës shqipe
04/02 15:36
Nostalgji: “Cikli i dasmave shqiptare”- Dasma elbasanase, Premierë- 28 Janar 2020
28/01 16:00
Nostalgji: Vehbi Mustafa, historia e rrallë e shqiptarit që qëndroi 8 muaj në airportin e Venezuelës
07/01 16:00
Nostalgji: Kolazh me këngët e stafit të Top Channel ndër vite 2001-2018- Premierë
31/12 16:00
Nostalgji: “Shqip” Edi Rama, Fatos Lubonja,Vili Minarolli & plani rregullues i Tiranës.
10/12 16:00
Nostalgji: “Vlorajt e flamurit” – Premierë, 03 Dhjetor 2019
03/12 16:00