Njerëzit dynden për armët e Skënderbeut
23/11/2012 21:00

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut. Kërshëria ishte e madhe. Punonjësit e muzeut tregojnë se që prej së hënës, kur u dha lajmi se armët mbërritën, kanë qenë të shumtë ata që kanë shkuar të pyesin vazhdimisht.

Aeroplanët prej letre, kampionat botëror në Austri
19/05 17:52
Gjeli “futbollist” ndjek topin sa herë ia pason
12/05 21:16
Vendi ku Iftari shijon më shumë
11/05 16:41
Parisi mbledh për 4 ditë shefat më të mirë të kuzhinës botërore
10/05 21:05
Edhe vajzat e shëndosha janë të bukura, eventi që bëri jehonë
05/05 17:17
“Exclusive”: “Notre Dame”, kur bien shenjtorët!
28/04 12:37
Videoja virale që turpëroi Tesla-n, makina e parkuar shpërthen në flakë
24/04 09:47
Vezë të dekoruara me hekur, traditë e hershme në Bosnje-Hercegovinë
18/04 20:45
Samsungu i palosshëm, “fiasko” që në ditët e para
18/04 20:42
Dikur specie në zhdukje, tani me shumim rekord. Papagalli i çuditshëm në çiftim
18/04 19:57
BE, e drejta e autorit
16/04 09:29
Zuckerberg “shqetëson” botën, rrjetet e tij sociale hasën sërish probleme
14/04 18:09
Videoja shokuse/Shikoni se çfarë fshihet tek perimet
12/04 10:31
Ish e dashura ndërpret dasmën, shkon e veshur si nuse
09/04 14:52
Në Shtëpinë Tonë/ Muzeu Historik i Shkodrës, njëri nderë më të bukurit në Shqipëri
09/04 11:39
Fëmijët “Hi Tech” të shkollës elektrike “Gjergj Canco”
08/04 20:39
“Big Brother” nën ujë, vrojtohen peshkaqenët e bardhë
03/04 22:51
Bretkosat “Romeo dhe Zhulieta”, shpresa për shpëtimin e species
03/04 22:31
Hamburger 900$ për nder të Perandorit të Japonisë
01/04 18:52
Delet në mes të Madridit, Bashkia i merr për të pastruar parqet
30/03 16:21