Një satirë për kombin, humori i zi nga Vangjel Kozma
17/04/2018 15:02

Një satirë fund e krye mbi kombin tonë. Sipas Vangjel Kozma, fjala “komb” do të thotë nyje dhe nyje do të thotë gdhë. Kurse ne vazhdojmë të mburremi se jemi gdhëja më e vjetër në Evropë.

Kundërshtarët e teatrit të ri, diskutim kundër projektit për prishjen e teatrit të vjetër
18/09 20:08
Gjirokastra jo më qytet-tranzit, shtohen vizitorët
18/09 13:07
Bust për Mit’hat Frashërin. Do vendoset në krah të vëllezërve Frashëri
17/09 15:16
Në Tiranë fytyra e rindërtuar e Myrtis, vajzës 2500 vjeçare
14/09 16:31
Opera nis sezonin tek Turbina
14/09 15:46
“Kësulëkuqja” shkon në spital, Teatri i Kukullave, shfaqje për fëmijët e sëmurë
13/09 19:46
Ekspozita e parë e Greg Ramës, prezantohet në galerinë FAB
13/09 16:56
“Të eksplorosh të padukshmen”, ekspozita e piktorit Ilir Pojani
13/09 12:34
Sezoni i ri artistik, 141 shfaqje në 3 muaj e gjysmë
13/09 11:45
Gdhendësi i pipave, i fundmi i artizanëve të familjes Skënderi
09/09 22:24
Pensionistja piktore, 73-vjeçarja iu rikthye ëndrrës së fëmijërisë
09/09 22:18
Mbyllet “Koko fest”, “Vetëvrasësi”, shfaqja më e mirë
09/09 15:59
Përkujtohet në Tiranë shkrimtari i Otrantos
07/09 21:07
Aktori Willem Dafoe si Vincent van Gogh
06/09 16:17
Ditëlindja e nobelistes së parë, Jane Addams
06/09 15:49
“Unë jam Rosa Parks”, një shqiptar në Festivalin e Filmit në Venecia
06/09 15:47
Pasaporta e Nënë Terezës ekspozohet në Muzeun Historik Kombëtar
05/09 17:38
Historia e filmit të animuar shqiptar
05/09 15:48
100 trupa teatrore në “Skampa”, përgatitjet për edicionin e 20 të festivalit
04/09 17:10
Sot nis Fiks Fare, emisioni investigativ në Top Channel
03/09 15:54