Një rrëfim për “Kurbanin”
09/11/2011 00:00

Në hotel “Sheraton” u promovua libri “Kurban” i kreut të  opozitës Edi Rama. Pak para kësaj ceremonie, në një intervistë për Top Channel, Rama rrëfeu detaje të librit, në të cilin ai ka treguar karrierën e tij në politikë dhe punën në Bashkinë e Tiranës, kulisat e politikës duke mos lënë mënjanë edhe pasazhe nga jeta familjare. 

Libri i regjisorit Anagnosti. Prezantohet “Ulliri, pema e dhimbjes”
26/04 12:34
Ballshi, 30 vjet pa kinema. Rindërtohet e vetmja sallë që shërben edhe për aktivitete
24/04 13:48
Wake Up/ “Engjejt e Amerikës” drama që trajton çështjet e seksit, homoseksualizmit dhe besimit
24/04 12:29
Superheronjtë, bashkë për herë të fundit
24/04 11:54
Artisti i tri kohëve. Ekspozita e piktorit 90-vjeçar, Lekë Tasi
23/04 20:28
“Hirushja” shqiptare. “The Mister”, libri që portretizon negativisht shqiptarët
23/04 19:46
Wake Up/ “Zgjimi i Enver Simakut”, regjisori spanjoll rikthen Pirro Milkanin në aktrim
23/04 13:00
Wake Up/ Kristina Rexhaj, arkitektja që riciklon orenditë përmes artit
23/04 12:39
Wake Up/ Ambasadori ynë në Britani: Pse e kritikova autoren e “Fifty Shades”?
23/04 12:28
Wake Up/ Pedagogia, Sula: E drejta e autorit shkelet që nga auditorët e universiteteve
23/04 12:22
Holanda mbuluar nga lulet
22/04 20:15
Olen Cesari, në koncert? Bashkë me “Interneational Clandestine Orchestra”
22/04 16:55
“Zona e pritjes”, komedia e zezë shfaqet në Shkodër
22/04 15:47
Ekspozita e nxënësve, 50 punime në pikturë dhe skulpturë
21/04 20:23
Festivali “Marie Kraja” ndan çmimet për konkurrentët, trofeu shkon në Korenë e Jugut
21/04 20:08
Ritet dhe tradita e festës /Si festohet Pashka në një familje katolike në Shkodër
21/04 14:28
“Marie Kraja” ngre siparin, finalja rezervon 4 çmime
20/04 17:20
“Engjëjt e Amerikës”. Vepra ngjitet në skenën ArTurbina nga regjisori Arben Kumbaro
19/04 16:40
Wake Up/ “Historia e kopshtit zoologjik”, drama që i flet shqiptarit të sotëm
19/04 12:48
Wake Up/ Regjisori, Valmir Tertini rrëfen pse filmi “Vulë” u refuzua nga Kosova
19/04 12:43