Ngërçi me Demarkacionin, çështja kryesore e 2018-s në Kuvendin e Kosovës
13/01/2018 14:25

Ligjvënësit kosovarë kthehen në punë më 15 janar pas pushimeve të dimrit, e të hënën Komisioni parlamentar për Punët e Jashtme do të diskutojë mbi marrëveshjen e shenjimit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi, ku do të vendoset procedimi i mëtejshëm në seancën e radhës.

Haradinaj: Taksa për mallrat serbe, nuk hiqet!
23/01 17:18
Kosovë, prej një jave shkollat janë në grevë
22/01 19:56
Planet e Thaçit. Presidenti i Kosvës: Në paktin final me Serbinë edhe…
22/01 09:33
Ministri kosovar i Arsimit: Greva e arsimtarëve…
21/01 19:41
Thaçi: Nëse më thërret “Specialja” i përgjigjem pozitivisht
21/01 19:29
Kosovë, zëvendësohet pllakata e…Ministrisë së Mbrojtjes!
21/01 19:19
Taksa anti-serbe rriti eksportet; Shqipëria dërgoi më shumë naftë dhe çelik në Kosovë
21/01 16:51
Kosovë, Haradinaj rrit pagat e mësuesve
21/01 09:39
Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj
19/01 17:50
“Rusia do njohë Kosovën”; Paralajmërimi i kryeparlamentarit Veseli
19/01 13:46
Ndotja në Kosovë – Intervistë me ministrin e Mjedisit, Fatmir Matoshi
18/01 21:52
Ish komandanti i UÇK-së Ahmet Isufi flet për Gjykatën Speciale
18/01 21:50
Raporti për të drejtat e njeriut, HRW përfshin Kosovën
17/01 16:41
Hahn viziton Kosovën, në agjendë edhe taksa ndaj produkteve serbe
17/01 13:08
Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë, merr në pyetje disa ish pjesëtarë të UÇK-së
15/01 23:36
Haradinaj: Pezullojmë përkohësisht taksën “serbe”, nëse marrim garanci për marrëveshje
15/01 16:47
Hagë, dita e dytë e marrjes në pyetje për ish-pjesëtarët e UÇK-së
15/01 12:25
Ekskluzive për Top Channel/ Fatmir Limaj: Të hapur për diskutimin e çështjeve me Serbinë
15/01 12:19
Arsimi i Kosovës në grevë/ Mësuesit duan rritje rroge, studentët me kërkesa të tjera
14/01 23:58
Ish komandantët e UÇK në Hagë; Lushtaku dhe Mustafa do të intervistohen nga Prokuroria Speciale
13/01 19:15