Nesër provimet e maturës, nxënësit do të testohen për gjuhë-letërsinë
11/06/2019 18:25

5 ditë pas provimit të parë të maturës shtetërore, atij të gjuhës së huaj, mbi 36 mijë maturantë në Shqipëri do t’i nënshtrohen provimit të Gjuhës shqipe dhe Letërsisë. Provimi është nesër në orën 10 dhe zgjat 2 orë e gjysmë.

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Shkarkohet mjeku i burgut të Peqinit, Policia nuk e gjen në banesë
12/11 22:07
Lëndohen 7 banorë dhe 5 policë/ Ish deputetja e PD: Vdiq një banor, përgënjeshtrohet
12/11 19:49
Nis zgjedhja e kryeprokurorit, në garë tre kandidatë: Arta Marku, Olsian Çela dhe Fatjona Memçaj
12/11 19:48
Shemben ndërtimet te “Unaza e Re”/ Aksioni në mëngjes nis me përleshje, 15 të shoqëruar
12/11 19:35
Ambasada Amerikane tregon pasuritë e gjyqtarëve: Deklaruan 250 mijë euro fitime në vit
12/11 17:58
Vijon situata e rënduar në Llogora, prefekti apel shoferëve: Kujdes, shikueshmëria është e ulët
12/11 17:35
Aksident në gara shpejtësie/ Elbasan, plagosen rëndë dy të rinjtë
12/11 16:10
Incident me gazetarin e Top Channel, banori i merr mikrofonin dhe ia flak në rrugë
12/11 15:58
Njësoj si të internuar! Jeta e vështirë e banorëve të Torovicës
12/11 15:55
Moti i keq godet bregdetin/ Era e fortë rrëzon pemët dhe bllokon Llogoranë
12/11 15:46
Edi Rama për Top Channel: Albini të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor
12/11 15:39
Sterilizimi, kosto jashtë kontrollit/ Në një vit konsumuan 35 milionë euro
12/11 15:31
Lëvizja VV dënoi dhunën në Astir, Bashkia e Tiranës: S’është votuar të bëjë djalin e Fahriut
12/11 15:25
Në transmetim direkt! Incidenti që i ndodhi gazetares së Top Channel
12/11 14:57
Protestat te “Astiri”/ 12 persona në spital
12/11 14:51
Përplasjet te “Unaza e Re”, ja kush janë banorët e lënduar të Astirit
12/11 14:50
Prishja e banesave në “Astir”/ Reagon IKMT
12/11 14:49
Trafik i rënduar pas përplasjeve në “Astir”/ Policia Rrugore e Tiranës njoftim
12/11 14:48
Bllokimi i rrugës së Astirit/ Banorët kalojnë përmes lumit
12/11 13:46
Rruga e Llogorasë, e pakalueshme! Rrëzohen shtylla të tensionit të lartë dhe pemë
12/11 13:05