Negociatat/ Presidenti i KE: Meritë e Shqipërisë, BE nuk po ju bën asnjë nder
17/09/2019 19:44

Donald Tusk, president i Këshillit Evropian, në fund të mandatit të tij, nga Tirana përcolli mbështetje për Shqipërinë në çeljen e negociative me Bashkimin Europian. Megjithëse fjalën e fundit do ta thotë Këshilli Ministrave të BE-s më 18 Tetor, qëndrimi i presidentit Tusk, përforcon klimën pozitive, që Shqipëria ta kalojë me sukses këtë test, qoftë edhe me kushte.

14 shqiptarët e korruptuar sipas SHBA, lista me 100 persona që i refuzohet hyrja
22/10 13:42
Negociatat/ Basha: Po mbahemi peng nga Rama; të ndjekë Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme!
21/10 17:05
Reforma zgjedhore brenda vitit, Rama: Nuk do presim opozitën, e kanë vendin bosh
21/10 15:27
Basha kërkon zgjedhje të reja: Kushtet e BE-së, udhërrëfyesi për të dalë nga kriza
21/10 13:32
Mblidhet kryesia e PS-së/ Diskutohen zgjedhjet e brendshme në parti
21/10 13:26
Basha kërkon zgjedhje të reja :Kushtet e BE udhërrëfyesi për të dalë nga kriza
21/10 13:11
Nga 3 janari qeveri e përkohshme, mësohet emri i kryeministrit teknik?!
21/10 13:11
“Do komunikoj me Macron”, Rama sërish për negociatat: Dielli doli përsëri; asgjë nuk ndryshon në qeverisje
21/10 12:25
Tri grupe për Reformën Zgjedhore/ Ekspertët po kthejnë rekomandimet e ODIHR në amendamente ligjore
20/10 15:31
Diplomati bullgar: Po shtyjmë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt Rusisë, Turqisë dhe Iranit
20/10 12:20
Në Shqipëri s’ka zgjedhje/ Ministri Cakaj: Dështimi jo për fajin tonë
19/10 15:13
Conte: 2 vende me shumicë myslimane kanë ëndërr të futen në BE, takimi i djeshëm gabim historik
18/10 16:11
Nga PPE kritika për Francën “politika franceze izolon vendin”
18/10 12:22
Takimi i BE në ngërç/ Debate të nxehta mes liderëve të BE për Shqipërinë
18/10 12:14
Gjuzi thyen etikën e veshjes në parlament, Ruçi i tërheq vëmendje
18/10 11:46
Tërhoqi vëmendjen me gafat gjatë fjalimit të saj, reagon deputetja: Gabimet për njerëzit janë
18/10 11:40
A do të shkojë vendi në zgjedhje të parakohshme? Ja si përgjigjet kryeministri Rama për Open
18/10 07:51
“Koha për politikë”, Grida Duma promovon librin e saj
17/10 20:38
PD harton reformën zgjedhore, Bylykbashi: Vota elektronike, financimet, emigrantët
17/10 20:23
Von der Leyen shuan shpresat e fundit: Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për negociatat
17/10 20:19