Në “luftë për KZAZ-të”, disa të plagosur nga përplasjet
19/06/2019 19:00

Mbështetës të opozitës janë duke u përpjekur, që prej mëngjesit, për të marrë nën kontroll ambientet e KZAZ-ve. Përplasjet midis protestuesve dhe policisë janë përqendruar vetëm në ato bashki që drejtohen nga kryebashkiakët e PD dhe LSI, pas urdhrit të tyre për KQZ-në që të lirojnë ambientet. Këto bashki kanë njohur dekretin e Presidentit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale.

Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët
18/07 09:52
Burgim i përjetshëm për bosin e drogës “El Chapo”
18/07 09:51
Edicioni Informativ, 18 Korrik 2019, Ora 09:00
18/07 09:42
Edicioni Informativ, 18 Korrik 2019, Ora 00:00
18/07 05:37
Partizani vijon në Europa League, eliminohet nga Qarabag
18/07 01:51
Islanda tenton të rikthejë pyjet që shkatërruan vikingët
17/07 23:12
Skllavëria moderne/ Robër, 40 milionë njerëz në botë
17/07 22:47
Nderimi i hënës. Eklips në 50 vjetorin e ‘Apollo 11’
17/07 21:48
Gara e ëmbëlsirave në Francë – “Tulla” fiton konkursin
17/07 21:15
Kamera gazmore në Fiks Fare/ Loja me çakmakun
17/07 21:05
Monedha e “Facebook” shqetëson Ministrat e G7-ës
17/07 20:56
“Fshesa” e Zaev në administratë/ Shkarkon dhjetëra drejtorë dhe anëtarë të agjencive shtetërore
17/07 20:49
TKOB, në “shtëpi” në janar/ Mbyllet sezoni artistik. “Opera në Park” në Sheshin Skënderbej
17/07 20:45
Skandali në Fiks Fare/ Si mbylli hetimet prokuroria për kinemanë e Lushnjës
17/07 20:40
Maturantja ekselente e Peshkopisë/ Pasion ka gazetarinë, por familja insiston të ndjekë mjekësinë
17/07 20:37
Fiks Fare/ Zaptimit nga plehrat dhe inertet nuk i shpëton as ‘shtëpia e Zotit’
17/07 20:35
Edicioni Informativ, 17 Korrik 2019, Ora 19:30
17/07 20:13
Mjellmat e Mbretëreshës/ Tradita 800 vjeçare e numërimit në lumin Tamiz
17/07 19:59
Ursula von der Leyen presidentja e re e Komisionit Europian
17/07 19:50
Turistët preferojnë “Marubin”/ Vizitojnë edhe shtëpinë e Oso Kukës
17/07 19:46