Në “luftë për KZAZ-të”, disa të plagosur nga përplasjet
19/06/2019 19:00

Mbështetës të opozitës janë duke u përpjekur, që prej mëngjesit, për të marrë nën kontroll ambientet e KZAZ-ve. Përplasjet midis protestuesve dhe policisë janë përqendruar vetëm në ato bashki që drejtohen nga kryebashkiakët e PD dhe LSI, pas urdhrit të tyre për KQZ-në që të lirojnë ambientet. Këto bashki kanë njohur dekretin e Presidentit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale.

Diell dhe rritje temperaturash, ja parashikimi i motit për sot
18/10 08:01
Kadare fiton çmimin ndërkombëtar “Neustadt” për Letërsi
18/10 07:55
Armëpushim 3 ditor në Siri/ Erdogan merr vendimin pas takimit me zv-presidentin e SHBA-së
18/10 07:54
Marrëveshja për Brexit-in/ Johnson: Sfida e radhës në shtëpi
18/10 07:52
A do të shkojë vendi në zgjedhje të parakohshme? Ja si përgjigjet kryeministri Rama për Open
18/10 07:51
Keisi “Das supertalent”/ Akrobatja e vogël emigroi 6 muaj më parë në Gjermani
17/10 22:27
Të ekspozuar ndaj ndotjes/ Studimi: 100 përqind e shqiptarëve janë të prekur
17/10 22:18
Shtyhet gjyqi i Babales, Albert Veliu pritet që të ekstradohet nga Belgjika
17/10 21:01
Parregullsitë në votime Rinumërim, kërkohet prania edhe e prokurorisë
17/10 20:46
Protestë kundër nobelistit/ Me imazhet e viktimave të luftës demonstrohet para Ambasadës Suedeze
17/10 20:43
“Koha për politikë”, Grida Duma promovon librin e saj
17/10 20:38
Erdogan pret zv/presidentin e SHBA. Para takimit letra e pazakontë e Trump për presidentin turk
17/10 20:34
“Kokaina, është e babait të Bledarit”, flet nëna e policit të burgut: Foto me armë është montazh
17/10 20:29
PD harton reformën zgjedhore, Bylykbashi: Vota elektronike, financimet, emigrantët
17/10 20:23
Von der Leyen shuan shpresat e fundit: Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për negociatat
17/10 20:19
Edicioni Informativ, 17 Tetor 2019, Ora 19:30
17/10 20:06
Lajme WEB – Ora 19:00 – 17 Tetor 2019
17/10 19:00
Përurohen studiot e reja të Top Channel
17/10 19:00
Kinë/ Universal përdor teknologjinë e njohjes së fytyrës për të gjithë vizitorët
17/10 18:51
Marrëveshja për Brexit-in, Johnson: Sfida e radhës në ‘shtëpi’
17/10 18:50