Ndihma ndaj agrobiznesit/Kryeministri viziton baxhot në Boboshticë
14/07/2019 12:21

Për djathin feta të prodhuar në Korçë synohen tregjet rajonale e më gjerë. Ferma e përpunimit të qumështit “Shaka Boboshticë” përmes mbështetjes financiare të programit të Zhvillimit Rural, ka investuar në pajisje për modernizimin e teknologjisë prodhuese, si dhe të cilësisë së djathit në disa varietete të ndryshme. Ajo bashkëpunon me rreth 400 fermerë të zonës për grumbullimin e qumështit.

Exclusive/Bujar Sheshi nuk ka qenë sigurims, Prokuroria mbyll hetimet pasi nuk gjeti asnjë fakt për anëtarin e KLP
15/09 23:22
Meta: Fenomeni i shtetit të propagandës dhe PPP-ve kanë kapur për fyti Shqipërinë
15/09 13:55
Gjermania, PO me kushte?/ Rama në Berlin takon Merkel. Deputetët gjermanë zbulojnë planin
13/09 20:34
Rama flet pas takimit me Merkel: Do bëjmë çmos që zëri i Gjermanisë të jetë në favor të Shqipërisë
13/09 16:58
Pse u anulua Kardhiq-Delvinë? Ministrja Balluku: Kemi një tjetër projekt shumë më emergjent
13/09 15:11
“Koncesionet në ligj antimafia”, PD paralajmëron se ç’do të bëjë kur të vijë në pushtet
13/09 15:10
Takimi në berlin, “predispozitë pozitive ndaj Shqiprisë”
13/09 14:55
Takimi me Merkelin, Rama: Shumë i inkurajuar nga vlerësimet pozitive të kancelares
13/09 11:20
Rama takon Angela Merkelin; vizitë në Kancelarinë Federale
13/09 11:19
Paralajmëroi Shqipërinë për bllokimin e negociatave, ja ku do mbahet takimi Mitsotakis-Rama
13/09 07:14
Bushati flet si opozitar, ish-ministrit socialist i përgjigjet nga opozita e re, Halit Valteri
12/09 19:44
Mazhoranca rrëzon me votë në parlament 8 dekretet e Presidentit Meta
12/09 18:46
Mazhoranca rrëzon me votë në parlament 8 dekretet e Presidentit Meta
12/09 16:04
Basha kërcënon deputetët: Mos pranoni koncesionet, do ndëshkoheni
12/09 16:04
Bushati kritik në parlament, Balla: Për pesimistët u them se ne do hapim negociatat
12/09 11:55
21 vite nga vrasja/ PD dhe familja Hajdari bashkë për nderimet e heroit
12/09 11:54
Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
12/09 11:40
“Edit dekoratë nëse hapen negociatat”, Meta: Sinjale për pakt Rama-Basha
12/09 05:13
Debati Tahiri-Kodheli/ Ish Ministrja e Mbrojtjes: Radarët u kthyen në punë
11/09 20:43
Zbulohet raporti i PD për zgjedhjet/ 56 faqe për vëzhguesit kundër “30 qershorit”
11/09 20:41