Dy sfidat e Kombëtares/ Ndeshja me Andorrën dhe Francën brenda pak ditësh
13/11/2019 17:43

Kombëtarja shqiptare është në përgatitjet e fundit të saj për ndeshjen me Andorrën dhe në radhët e saj nuk do të jetë Taulant Xhaka. Futbollisti nuk ka udhëtuar drejt Shqipërisë për këto dy sfida me pretendimin se ka pësuar dëmtim muskular. Trajneri Reja konfirmoi këtë version, por nuk ngurroi të japë edhe një mesazh të qartë për futbollistët e kombëtares. “Kam folur me të, jo drejtpërdrejt,por nëpërmjet bashkëpunëtorëve të mi. Xhaka më tha që ka probleme muskulare dhe se në kampionat zviceran ai doli në fushën e lojës në 10 minutat e fundit dhe preferoi që të qëndrojë në shtëpi. Kemi arritur një ekuilibër në grup, skuadra është e qetë, të gjithë janë të kënaqur. Kush vjen këtu duhet të jetë i qetë pavarësisht kush luan. Kush mendon se është Messi nuk ka vend në këtë kombëtare. Më vjen keq për Grezdën që nuk nuk i pranoi disa situata. Është Shqipëria ajo që hyn në fushë pavarësisht nga protagonistët në fushë”, shprehet trajner i Kombëtares. Edi Reja foli më pas edhe për sfidn me Andorrën dhe vuri në dukje rëndësinë e kësaj ndeshje duke përsëritur sërish apelin në drejtim të tifozëve që të vijnë të ndjekin këtë sfidë. “Kam në skuadër lojtarë inteligjentë që i dinë vështirësitë që sjellin ndeshje të tilla Nëse nuk fitojmë me Andorrën, atëherë ajo që kemi bërë deri tani do të anulohet. Kjo ndeshje nuk duhet të nënvlerësohet Duhet të japim 110% të kapacitetit tonë. Përsa u përket tifozëve, përsëris apelin e bërë ditë më parë; ata që kanë mundësi, duhet të vijnë në stadium. ta bëjnë këtë sidomos për futbollistët, jo për mua, sepse do të jenë ata në fushën e lojës dhe ata kanë nevojë për stimuj”, shton Reja. Në rolin e kapitenit për ndeshjen me Andorrën do të jetë që pranoi se euforia për sfidën me Francën dhe stadiumin e ri është e madhe, por kërkoi përqendrim të madh në sfidën me Andorrën, duke iu bashkuar apelit të trajnerit Reja. “Të gjithë po mendojnë për Francën, por duhet të kalojmë Andorrën të grumbullojmë sa më shumë pikë dhe të thyejmë rekordin. Për ndeshjen e dytë do të ketë emocione të reja për stadiumin e ri e sfidën me Francën E dimë mirë që sfida me Andorrën është më e rëndësishme. Tifozeria na motivon gjithmonë për të ecur para. U bëj thirrje të gjithë tifozëve që të ndjekin edhe ndeshjen me Andorrën jo vetëm për Francën”, shprehet futbollisti Elseid Hysaj.

Shkurtaj lë ekipin e Kukësit/ Nexhipi: Do realizojmë një shitje të rëndësishme
01/07 20:02
Top News – Gjen akordin me Manchester City-n, Bayern merr Sane
01/07 13:27
Top News – FIFA/ Ish-drejtori i Financave, Kattner, pezullim 10-vjeçar
01/07 12:27
Tirana shet Muçin/ Laçi: Ismailgeci dhe Çelhaka kanë rinovuar, do flasim me Egbo
30/06 20:08
Ekipi i futbollit të romëve/ “Liria” u krijua me djemtë e vajzat që braktisën rrugën
30/06 16:47
Top News – Isinbayeva i kërkon ndihmë Putin/ Atletika Ruse
29/06 15:07
Top News – Tifozët e Bordeaux/ Zhvillojnë protestë para bashkisë
28/06 13:00
Top News – ‘Mungesë edukate dhe injorance’/ Hamilton kundër Ecclestone
27/06 16:31
Gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë/ Kukësi -Teuta dhe Bylis-Tirana synojnë finalen e 2 gushtit
26/06 13:18
Top News – Volejbolli mbyll sezonin 2019-20/ Për shkak të Covid-19
24/06 15:32
Top News – Djokovic tani shpreh keqardhjen/ Doli me coronavirus
24/06 15:30
Top News – Ligue 1 konfirmohet me 20 ekipe/ Sezoni 2020-2021
23/06 16:13
Top News – Serie A/ Kontratat e huazimit shtyhen deri në 31 gusht
23/06 12:01
Trashi shkon në Kuvajt/ Shitja rekord e lojtarit të Partizanit: Titulli? Arritja ime më e madhe
22/06 19:57
Top News – Danimarkë, kampionati/ 3000 tifozë në Brondby-Copenhagen
22/06 18:35
Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06 18:34
Ngoo larg Tiranës? A është paguar Ngo? Menaxheri i futbollistit: “No Comment”!
22/06 13:02
Tirana pret Kukësin/ Pas humbjes me ‘bardhëblutë’, Dede: Vllaznia u shthur
20/06 13:41
Tifozët “kthehen” në stadium/ Nuk e kanë lënë vetëm skuadrën e Tiranës në kohë Covid
18/06 19:59
Top News/ UEFA ndryshon Fair Play financiar / Për shkak të Covid
18/06 16:51