Mrekulli teknologjike! Zhvillohet makineria që kthen ajrin në ujë
06/11/2018 14:26

Imagjinoni sikur të shuanit etjen me ujë që nuk vjen nga një lumë, përrua apo liqen, por që vjen drejtpërdrejt nga qielli, nga ajri që ju rrethon. Kjo do të ngjasonte si fantashkencë, por është në fakt realitet dhe është e prekshme për këdo.

Ekspozita në Kinë më e madhja me veprat e Pikasos
15/06 18:11
Vietnami prodhon makina/ Zhvillimi i shpejtë ekonomik e fut në tregun botëror
15/06 15:55
Protestat në Hong Kong, pezullohet ligji i ekstradimeve
15/06 13:58
“Po ushqehemi me plastikë”/ Alarmi i WWF, nga uji, peshku, birra dhe kripa
15/06 13:57
Kërkesa e Pendarovskit në Bruksel: Na ndani nga Shqipëria
14/06 18:48
Miss Venezuela, konkurs jo vetëm për bukurinë
14/06 13:27
Serial për Çernobilin; Protagonist heroi që u fut në zonë pas shpërthimit
14/06 13:21
Tensionet SHBA-Iran/ Akuza pas sulmit ndaj anijeve në Gjirin e Omanit
14/06 09:39
Pas sulmeve mbi 4 çisternat qëndron një “aktor shtetëror”
13/06 19:28
Rezultate të dobëta, politikanët provim si në gjimnaz
13/06 19:20
Pasuesi i May, Johnson fiton sfidën e parë
13/06 19:11
Hong Kong: Në mbrëmje protestohet, në mëngjes pastrohet
13/06 19:09
Jackie Chan këndon /Aktori i arteve marciale nxjerr album
13/06 14:21
Dita e Shën Antonit, Lisbona kthehet në ditë dasmash
13/06 13:28
Trump: Do pranoja informacion nga nga të huajt për rivalët e mi
13/06 09:51
Indeksi global 2019, ja vendet më të paqta në botë
12/06 19:05
E mbushur me kristale, shpella e përrallave hapet për publikun
12/06 18:55
Stuhi breshëri “mbërthejnë” rajonin e Bavarisë
12/06 18:40
Merkel në krye të BE; Kandidate për të drejtuar Komisionin Europian
12/06 16:24
Johnson nis fushatën, kërkon kreun e konservatorëve dhe kryeministrinë
12/06 16:18