“Mirupafshim nënë, po shkoj në Shqipëri!”
09/01/2018 20:06

Në një artikull prej 6 faqesh, italiania “L’Espresso” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë Shqipërisë, ku sjell për lexuesit e saj disa histori suksesi të dhjetëra italianëve që kanë zgjedhur të studiojnë, punojnë dhe jetojnë në vendin tonë, por ndalet në mënyrë të veçantë edhe te transformimi që po pëson kryeqyteti.

Parashikimi i Motit 10 Dhjetor 2018
10/12 09:17
Pa Koment – Tiranë, 21 të arrestuar dhe 94 patenta të pezulluara
10/12 09:14
Arkivi teknik i hidrokarbureve. Gjiknuri: Digjitalizimi, hap shumë i rëndësishëm
09/12 20:24
Mbikalimi te “Shqiponja”, ARRSH përgatitet të rihapë garën e prokurimit
09/12 19:46
Përplasje mes protestuesve, studentët nuk lejojnë pedagogun të marrë fjalën në tubim
09/12 19:03
Aksidentet rrugore me vdekje, Shqipëria e gjashta në Europë
09/12 17:22
Përplasje mes protestuesve, studentët nuk lejojnë pedagogun të marrë fjalën në tubim
09/12 15:45
Përplasje mes protestuesve, studentët nuk lejojnë pedagogun të marrë fjalën në tubim
09/12 15:10
Ura e re mbi Lanë, Veliaj: Bashkëpunim për çdo projekt në Tiranë
09/12 15:07
Një yll i shuar në prapaskenë. Rrëfimi i Marina Grabovarit, në “Exclusive”
09/12 12:44
Basha drejton gishtin nga Gjiknuri: Ishte në SHBA kur u themelua kompania fantazmë
08/12 20:27
Gjiknuri: Përgjigja amerikane për “Unazën”, vjen javën e ardhshme
08/12 19:43
Përkujtohet Kacifas; Policia pengon “pelegrinët
08/12 15:52
Nderim për heroin kombëtar; Busti i Skënderbeut dhuratë për arbëreshët
08/12 15:47
Gjobat për shpifje deri në 1 milionë lekë
08/12 15:39
“Studentët të negociojnë”; Pedagogë dhe analistë: Të nisin bisedimet për kërkesat
08/12 15:17
Studentët përzënë protestuesit e Unazës së Re: Jeni të politizuar
08/12 15:06
“Vetting pedagogëve”, studentët publikojnë emra të atyre që kërkojnë para
08/12 15:04
Sot Dita e Rinisë; Rudina Hajdari: Duhet të ishim me studentët para Ministrisë
08/12 15:02
Ceremonia për Kacifas, në Gjirokastër “patriotët” zhvillojnë tubim paqësor
08/12 14:55