Mësuesia, dega më pak e kërkuar. Ministria e Arsimit do të ulë kuotat
15/04/2018 17:52

Mësuesia është një nga degët më pak të kërkuara në raport me të tjerat në universitetet publike, në nivel kombëtar. Fakti mbështetet në shifra konkrete, të cilat flasin për një interes të ulët të të rinjve, ku maksimumi i të regjistruarve arrin deri në 100 në arsimin fillor.

Pas denoncimit në Top Channel, AKU bllokon 180 kg djathë me niseshte
22/07 16:37
Dermatologët: Oraret kur nuk duhet të dilni në plazh
22/07 16:08
Të sfidosh rrugën për të shkuar te Plazhi i Gjeneralit
22/07 15:37
Radarët “bëjnë namin”
22/07 15:21
Në treg, mish pa kontroll
22/07 14:52
Lind “Festa e Fërgesës”
22/07 13:56
Nis riparimi i rrugëve në Kukës. Ndërhyrje edhe në kanalizime
22/07 12:10
E frikshmë/ Aborti selektiv vret 100 milionë femra çdo vit
21/07 19:56
Bashkiakët dhurojnë gjak, i përgjigjen thirrjes së Presidentit Meta
21/07 15:35
Pyjet e Bulqizës, premtimi i Klosit : Të gjithë procedurat ligjore që kontrata të pezullohet
21/07 15:13
Pas vettingut, jo avokatë/ Amendamenti kalon të hënën për votim në Kuvend
21/07 15:06
ONM kundër kreut të Kushtetueses: Nuk siguroi dëshmi kundër hetimit nga vettingu
21/07 15:04
Peshkim në Shkumbin, të apasionuarit pas sportit më të vjetër
21/07 14:18
Gjinari mes “100 fshatrave”, turizmi malor dhe agroturizmi tërheq pushuesit
21/07 14:16
Fundjavë përvëluese, temperaturat 38 gradë. Të hënën nis shiu
20/07 22:18
Zaganjori: Respektova KPK-në, kam dokumentuar gjithçka
20/07 21:56
Infermierët me diplomë “Kristali” nuk po rilicencohen nga Urdhri i Infermierit
20/07 20:49
Pushime në mal; Në Razëm mes alpeve dhe freskisë
20/07 20:47
Në jug, më shumë të huaj. Nga Vlora në Sarandë, për detin, natyrën dhe ushqimin
20/07 20:10
Folklor në Gjirokastër, Iso-polifonia dhe vallet tërheqin turistët
20/07 16:49