Merkel rikthehet në Greqi, Athina kërkon dëmet e luftës
11/01/2019 20:05

“Gjermania e njeh përgjegjësinë e saj historike për krimet e kryera nga nazistët në Greqi”, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në vizitën e parë të saj në Athinë që nga viti 2014.

“Sanksione Shqipërisë”, lideri i opozitës greke: Kusht minoriteti grek
15/06 15:30
Vuçiç uron Trump për ditëlindje, e fton të vizitojë Serbinë
14/06 18:20
Negociatat në vjeshtë, Merkel i tregon Zaev qëndrimin gjerman
13/06 16:27
Deklarata e Tusk: Hapja e negociatave do të shtyhet
12/06 18:37
13 shtete pro Shqipërisë, kërkojnë hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE
11/06 16:48
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, njihuni me datën e votimeve
11/06 10:13
Merkel bisedon me Vuçiç
08/06 15:32
Serbi që do shqiptarët/ I riu nga Beogradi flet shqip dhe mban flamurin kuq e zi
07/06 16:27
Haradinaj takon sot Merkel, ja çfarë pritet të flasin
06/06 19:39
Greqia, notë zyrtare Gjermanisë për dëmshpërblimet e luftës
06/06 13:21
Jovanoviç, apel Vuçiçit: Ndihmo Kosovën të bëhet shtet!
05/06 16:22
Zyrtari i DASH kërkon rifillimin e dialogut Prishtinë-Beograd: Hiqni taksën ndaj Serbisë
05/06 12:56
Vardari feston titullin në hendboll me thirrje antishqiptare
04/06 12:55
Stoltenberg në Shkup: Rruga e Maqedonisë së Veriut në NATO, e hapur
03/06 17:02
Greqi, Tsipras humbet edhe në zgjedhjet lokale
03/06 16:12
Bosnje-Hercegovinë, 32 të lënduar në kampin e emigrantëve nga zjarri
01/06 20:47
“Njerëz nga mali”, kryeministrja serbe ofendon Kosovën dhe ngjall reagime e tallje
31/05 12:52
Vuçiç: E humbëm Kosovën/ Rezoluta në parlamentin serb
28/05 20:03
Aksion në veri të Kosovës, plagosen policë shqiptarë, dhjetëra të arrestuar
28/05 16:27
Shkup, kryeministri Zaev ndryshon 1/3 e qeverisë
27/05 19:38