Me një çantë, dhe 2 panine u nisa i vetëm për të triumfuar tek “Amici di Maria De Filippi”
26/10/2019 20:00

Në emisionin Diaspora rrëfimi i Klajdi Selimit, bashkëpunimi i tij me Maria De Filippin në 2001 në Mediaset tek show "Amici". Si u bë pjesë e Canale 5, dëmtimi dhe operacioni që e fshehu për publikun produksioni gjatë showt. Rekordi si personi më i televotuar në 19 vite në showt Italian. Rracizmi dhe fyerjet nga konkurrentët e tjerë, rebelimi, dhe mos dorëzimi kurrë edhe përpara produksionit dhe profesonistëve. Dikskriminimet dhe krenaria e të qënurit shqiptar, edhe në situata ekstreme kur një nga konkurrentët u shpreh : Nuk prek çarçafët që ka fjet Klajdi... Si arriti deri në finale, dhe përse e zgjodhi publiku 11 javë rresht të parin. Si e kundërshtoi Maria De Filippin në një nga audicionet, dhe si e kujton ditën e parë të audicionit, ku me një çantë dhe 2 panine priste rradhën në Audicion. Klajdi Selimi tregon detaje të pa thëna më parë dhe si e kujton atë periudhë ku fitoi mijra fansa në Itali dhe Shqipëri. Jeta aktuale dhe projektet midis Romës dhe Tiranës. Autore e Diaspora: Ledja Liku

E vështirë të gjesh dikë për t’i kërkuar ndihmë. Në Itali do shkoja për të ndihmuar vullnetarisht
04/04 20:01
Babë e bir të izoluar në Itali.Shqetësim, ankth për prindërit, dhe sfidat e emigirimit
28/03 21:30
PO! Mund të riinfektohen përsëri me Coronavirus. Virusi tek disa persona krijon probleme në zemër
21/03 20:00
Jeta mes Romës dhe Shkodrës, sfidat dhe situatat “bullizuese” në vitet e para në Itali
14/03 20:01
Endrrat e mia i bëra realitet në terren të panjohur dhe udhëkryqe të mëdha
07/03 20:01
Emigrantëve i kërkonin analizat e Tuberkulozit. Jam ndjerë dy herë e huaj në Kalabri
29/02 20:00
Njerëzit kanë humbur kontaktin me realitetin duke përdorur pa kriter teknologjinë virtuale
22/02 20:00
Shefi që ka gatuar për Bill Clinton rrëfen historinë e tij dhe synimin për “Hell’s Kitchen Albania”
15/02 20:00
Më mungon deti, dhe klima e Ulqinit. Të ardhmen e fëmijëve e shikoj të sigurtë në Gjermani
08/02 20:00
Në 4 vite asnjë cent nuk kam fituar nga fotot në Prishtinë. Jeta në trojet tona shumë e vrazhdë…
01/02 20:00
Diasporës i duhet dhënë besim, hapësira dhe një rol i rëndësishëm
25/01 20:00
U largova nga Shqipëria pasi asgjë nuk më plotësonte, përshtatej, e më jepte liri mua si artist
11/01 20:00
Dua të realizoj në Kanada ëndrrën time si aktor filmash
28/12 20:00
Shumë punë, pak fjalë dhe dëshpërim. Në USA demotivohesh mijra herë deri sa arrin një copëz suksesi
14/12 20:00
Shqipëria do të bëhet kur të gjithë shqiptarët të bashkohen pa interes
07/12 20:00
Kam kaluar traumë. Nuk lëvizja dot nga Anglia, sepse më bllokuan pasaportën shqiptare rreth 1 vit
23/11 20:00
Në Suedi personat me çrregullime mendore, të alkolizuar,të droguar kërkojnë kurim, nuk ngurrojnë…
16/11 20:00
Kam qëndruar pa ngrënë, nuk më mjaftonin paratë në New York. Por arrita synimet e mia…
09/11 20:00
Të sfidosh vdekjen, e të rilindësh kampion. Historia e sportistit që nuk u dorëzua kurrë…
02/11 20:00
Serbët më dogjën shtëpinë. Jam përballur e vetme me presione, terren të vështirë, por kam guxuar…
30/10 20:00