Me libër buzë detit /“Fanatikët” e printit që nuk e zëvendësojnë me tableta dhe celularë
21/07/2019 12:35

Interneti tashmë i ka pushtuar të gjithë. Por për disa pushues sado të zhvillohet teknologjia, libri do të mbetet opsioni origjinal i të mësuarit. Vërtet prej internetit mund të mësojmë shumë shpejt vetëm me një klikim dhe gjithashtu të argëtohemi, por librit të printuar ne mund t’i kthehemi sa herë të duam dhe të përjetojmë një botë tjetër krahasuar me atë të internetit.

Tërmeti/ Jo vetëm fjalë, Marin Mema tregon se ka nisur puna për ndërtimin e banesave të para
12/12 19:49
Basha në Durrës, sulmon Dakon: Buxheti është i shqiptarëve, nuk është as i oligarkëve, as i Edi Ramës
12/12 19:47
Nis restaurimi i pallateve/ Inxhinierët tregojnë si po ndërhyhet në kolonat e dëmtuara
12/12 19:47
Dita kur u krijua PD/ Ish themeluesit: Të mos përsëriten gabimet e së shkuarës
12/12 19:38
Dërgohet në gjykatë dosja kundër Lulzim Bashës, kryeopozitari akuzohet për “falsifikim dokumentesh”
12/12 19:32
Tërmeti rrit qiratë/ Në Tiranë gjithmonë e më pak shtëpi të lira
12/12 19:15
Mësuesit në grevë/ Kosovë, nesër dy orë protestë
12/12 15:59
Ekspertët izraelitë, inspektime në Durrës/ Ja çfarë është e rëndësishme në ndërtimin e mureve
12/12 15:51
Debate për ligjin e mediave online/ Deputetët: Të zbardhen financimet politike për portalet
12/12 15:31
Nis shkatërrimi i konvikteve/ U dëmtuan rëndë edhe në universitetin e Kamzës
12/12 15:26
Përvjetori i Normales së Elbasanit/ Shkolla që nisi funksionin 110 vite më parë
12/12 15:21
Lejet e ndërtimit për 5 ditë/ Qeveria lehtëson procedurën për rindërtimin pas tërmetit
12/12 15:21
Hetimet për tërmetin/ Në Durrës janë mbledhur dosjet e pallateve të dëmtuara
12/12 15:08
Tërmeti trondit turizmin/ Operatorët: Anulim të prenotimeve për vitin e ri
12/12 14:59
Kaos dhe dhunë/ 100 avokatë mësyjnë në spital, vdes një 70-vjeçare
12/12 14:45
Konviktet e dëmtuara/ Dëme te Mjekësia por edhe në Kamëz
12/12 13:16
Hetimet për tërmetin/ Në Durrës janë mbledhur dosjet e pallateve të dëmtuara
12/12 13:16
Rama në familjen Meçja: Vdekja zgjedh dhe shpeshherë zgjedh më të mirët
12/12 12:52
“Thërriste: Gjyshiiiii”/ Humbi gruan, vajzën dhe mbesën, Ajet Meçja rrëfen momentet e tmerrit
12/12 12:47
“Po gruaja ime?”/ Humbi bashkëshorten, Fatmir Gjana kujton ç’ndodhi më 26 nëntor
12/12 12:44