Mbyllja e kolegjit “Saadi”, MASR: Është mbyllur me kërkesë të vetë subjektit
23/01/2020 17:49

Kolegji “Saadi”, në bashkëpunim me Fondacionin Rumi, i cili ndodhet në km.1 të autostradës Tiranë-Durrës, Fushë Mëzez është mbyllur. Mbi mbylljen e kësaj shkolle ka ardhur dhe një reagim nga MASR, ku me anë të një njoftimi në Facebook shkruan se shkolla është mbyllur me kërkesë të vetë subjektit, për arsye të riedukimit të të ardhurave dhe jo për arsye të tjera siç dhe është raportuar në disa portale. “MBI MBYLLJEN E SHKOLLËS SË MESME JOPUBLIKE “SAADI” Shkolla është mbyllur me kërkesë të vetë subjektit që ka themeluar shkollën për arsye të reduktimit të të ardhurave dhe aftësisë paguese, dhe jo për arsyet që janë raportuar në shumë portale pa bërë as më të voglin verifikim me stafin e MASR. Zhgënjyese në këtë rast mungesa e interesimit për të raportuar faktet!”, shkruhet në postimin e MASR. Kolegji “Saadi” në dhjetor të vitit 2000 ka marrë lejen e funksionimit në Tiranë si institucion privat parauniversitar.

Kur do kemi lehtësira? Rama: Po e mendojmë për javën tjetër, por do të jetë me pikatore
02/04 05:08
Bllokuar përtej kufirit, emigrantët nuk mund të kthehen në Shqipëri
02/04 01:47
Piktori braktis studion, Gazmend Leka qëndron në izolim në shtëpi
02/04 01:46
Vendimi i Këshillit Bashkiak të Tiranës: Hiqet qiraja për banesat sociale
02/04 01:44
Britania, nesër mund të jetë “Itali”/ Dita me bilancin më tragjik të viktimave nga korona
01/04 22:19
Greqi, rritet bilanci i viktimave/ Shtohen edhe rastet e reja me të prekur, por edhe testimet
01/04 21:49
Shtetrrethimi zgjatet pa afat/ Shkollat, kopshtet, çerdhet, baret mbyllur deri në fund të pandemisë
01/04 21:23
Top News- Ndihma ekonomike/ Aplikimi do bëhet nga administratori
01/04 21:09
Top News- Humb jetën 28 vjeçari/ Doli negativ në testin e parë
01/04 21:08
Shqetësim për të sëmurët/ Familjes Stafa i mungon ilaçi për vajzën
01/04 20:54
Psikologët,ndihmë bluzave të bardha/ Seanca këshillimi për mjekët/infermierët në Shqipëri dhe Itali
01/04 20:34
Nis aplikimi për pagën e luftës/ Rruga që duhet të ndjekë biznesi i vogël që ka ndalur aktivitetin
01/04 19:49
Rama: Garanci për pagat/ Kryeministri me drejtuesit e bankave: Paketa financiare të do zgjerohet
01/04 19:35
Basha përshëndet anulimin e tenderave: Qeveria të marrë të njëjtin vendim edhe për koncesionet
01/04 19:31
Shtyrja e masave, Manastirliu: 64 mijë familje dyfishim të ndihmës ekonomike, ja si të veproni
01/04 19:14
Top News- Të anullohen koncesionet/ Basha për pezullimin e tenderave
01/04 18:39
Top News- Edi Rama dhe Italia/ Dashuri e nisur nga basketbolli
01/04 18:36
Top News – Rreziku nga korona/ MSH-shtyhen pa afat kufizimet
01/04 17:49
Shërohen 67 të infektuar/ Në 24 orë zbulohen edhe 16 raste të reja
01/04 16:39
Gjermani/ Numër i madh të prekurish, por më pak viktima
01/04 16:37