Mbrëmja e maturës, vajzat te rrobaqepësit për të qepur fustanët
26/05/2019 20:29

Vajzat po nxitojnë për të qepur fustanet e maturës. Porositë në rrobaqepësi dhe atelie kanë nisur që një muaj më parë dhe dita ditës shtohen. Veç përgatitjes për provimet, ato duan të jenë të sigurta që do të shkëlqejnë në mbrëmjen e maturës.

Pasojat e ditëve të pushimit/ Me më shumë probleme fëmijët në plazhe
25/08 21:50
Në Shqipëri, të sigurt/ Turistët: shqiptarët të gatshëm për të dhënë çdo ndihmë
25/08 21:16
Veliera muze në portin e Durrësit/ “Fateh Al Khair 4” e hapur për turistët dhe vizitorët
25/08 15:54
Shëngjini, plazhi i Kosovës/ Janë të shumtë ata që pushojnë, apo që kanë blerë edhe shtëpi
20/08 12:37
Kaos me parkimet në Sarandë/ Fluksi i madh i pushuesve e bën gati të pamundur qarkullimin
19/08 13:01
Epoka e transmetimeve digjitale/ Ku duhet drejtuar antena në Tiranë, Durrës dhe Vlorë
18/08 22:27
Mbyllet restoranti i Kokëdhimës/ Verifikim aktivitetit, ndërsa pushuesit e huaj nuk mungojnë në plazh
18/08 21:39
Studentja që do të kthehet/ E lindur në Belgjikë, Klea Kraja do të punojë gazetare në Shqipëri
18/08 21:35
27 politikanë të PS, video e PD-së: Kjo është kartela e tyre kriminale
18/08 20:16
Vaksinë fruthi para shkollës/ ISHP: Asnjë fëmijë nuk do të pranohet pa kartele vaksinimi
18/08 15:38
Mbetjet në grykëderdhjen e Drinit/ Specialistët: Ndotja alarmante, sa më parë një zgjidhje
18/08 15:11
Qendra e re e Fierit/ Punimet drejt fundit, inaugurimi në 1 shtator
15/08 12:11
Dezinsektimi në Sarandë/ Mushkonjat kthehen në problem për pushuesit
15/08 12:08
Kalldrëmet e Gjirokastrës/ Nis ndërtimi i mozaikëve në rrugë
13/08 21:02
Rinohet Vlora e vjetër/ Restaurohen 68 objekte shekullore në qytet
09/08 15:50
Vajzat, nxënëset më të mira/ 10 më të mirët, 8 janë maturante me notën 9.8
08/08 19:59
Pushime të lira në Pogradec; Çmimet shumë herë më të ulëta se në bregun tjetër
07/08 15:44
250 fëmijë çdo ditë në urgjencë/ Ndihmë mjekësore për shkak të temperaturave dhe virozave të stinës
04/08 16:33
Digjitalizimi në Tiranë e Durrës/ Transmetimet analoge mbyllen, merrni Digitalb
04/08 13:06
Festa e lakrorit në Polenë/ Promovohet tradita në Korcë, shumë turistë vendas dhe të huaj
04/08 12:53