May, mesazh Putinit
14/11/2017 15:10

Theresa May ndërmori sulmin e saj më të ashpër deri tani kundër Rusisë, duke e akuzuar hapur për përfshirje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik.

Koalicioni në Gjermani, socialdemokratët para Kongresit
20/01 15:34
SHBA, mbyllet qeveria. Nuk miratohet buxheti në Kongres
20/01 12:53
Një vit Trump, përvjetori i parë me festë në Mar a Lago
20/01 12:51
Strategjia e mbrojtjes, SHBA: Terrorizmi, jo më prioritet
20/01 12:47
Dita e “Ujit të bekuar”, Putin sfidon temperaturat e acarta
19/01 14:54
“Friedrike” godet Europën, viktima e kaos në transport nga stuhia
19/01 13:51
OKB: Tri vitet e fundit, më të nxehtat
19/01 13:07
Anglia, me ministër Vetmie. Një dikaster që zbut izolimin social
18/01 11:52
Spanjë e Portugali, qindra kg kokainë të fshehura në ananas
18/01 11:37
Hetimi për dështimin më të madh të CIA-s
17/01 11:59
BE për Londrën: Zemra jonë, e hapur për ju
17/01 11:52
Test shëndetësor për Presidentin Trump, ja ç’thotë mjeku
17/01 11:33
Franca i huazon sixhaden e famshme Britanisë
17/01 11:25
Evitohet tragjedia, makina e policisë shkakton aksidentin
16/01 22:29
Flota e “skllevërve” koreano-veriorë në Shën Pjetërburg
16/01 14:53
Arrestohen prindërit “monstra”, mbanin lidhur në shtëpi 13 fëmijët
16/01 14:50
Panik në Japoni për peshkun vdekjeprurës
16/01 14:35
“Parkimi” i pamundur i një automjeti
15/01 15:43
Situatë alarmante në Kinë, gripi mbush spitalet
15/01 15:03
Merkel-Macron, bashkë në “përballjen epike” të Davosit me Trump
15/01 12:11